Profipoksi üliraskekaalus plaanitakse kolme supermatši, et selgitada absoluutne tšempion

 (3)
Anthony Joshua
Anthony JoshuaFoto: MATTHEW CHILDS, Action Images via Reuters

Profipoksi üliraskekaalus on praegu kolm maailmameistrit: Anthony Joshua valduses on IBF-i, WBA ja IBO meistrivööd, Deontay Wilder on WBC tšempion ja Joseph Parker on WBO tiitli omanik. Joshua promootoril Eddie Hearn'il on küpsemas plaan, mille tagajärjel peaks järgmisel aastal selguma absoluutne tšempion, kelle käes on kõik meistrivööd (absoluutseks tšempioniks loetakse meest, kelle käes on WBC, WBA, WBO ja IBF-i vööd).

Nimetatud kolmikust on sel aastal ringi tulemas veel Joshua ning Wilder. Joshua kohtub 28. oktoobril Cardiffis Carlos Takam'iga. Wilder läheb aga 4. novembril New Yorgis vastamisi Bermane Stivernega.

Muudatused tiitlimatšides

Esialgu oli mõlemale mehele planeeritud hoopis nimekamad vastased. Wilder pidi kohtuma Luis Ortiziga ning Joshua Kubrat Puleviga. Ortiz jäi vahele aga dopinguga, Pulev vigastas õlga ning nii said mõlemad uue vastase.

Kuna eelolevate matšide vastu ei ole ülemaailmselt just suurim huvi, siis on Hearn asunud tegema tööd uute supermatšide suunas. Suures plaanis tahaks Hearn suvel ringis vastamisi näha Joshuat ja Wilderit. Tegemist oleks kõige kaalukama matšiga, mis praegu üliraskekaalus võimalik.

“Arvan, et matš Wilderiga võib järgmisel suvel tulla kõne alla,“ sõnas Hearn boxingscene.com'ile.

Hearn soovib, et Joshua ja Wilderi matšis oleksid võimaluse korral joonel kõik võimalikud meistrivööd. Seega võiks Joshua kevadel kohtuda Parkeriga ning Wilder peaks selle plaani kohaselt kevadel heitlema Dillian Whyte'ga.

Whyte'i võimalus

Seotud lood:

“Joshua kohtumine Parkeriga oleks duell, mida sooviksime pidada veebruaris või märtsis. Samas on võimalik, et peame äkki vastu võtma matši hoopis WBA versiooni väljakutsujaga,“ rääkis Hearn. “Tahame tuleval aastal pidada kolm matši, millest kahes võiksid kaalul olla uued meistrivööd. Kõik ei lähe alati plaanitult, kuid eesmärgiks on Joshua tõusmine absoluutseks meistriks.“

“Minu sooviks oleks, et Wilder poksiks enne White'iga. Olen rääkinud Wilderi tiimiga ning andnud neile mõista, et selle duelli võitjaks saaks kohtuda Joshuaga,“ lisas ta.

Mehed, kes võiksd tuleval aastal omavahel vastamisi minna:

Anthony Joshua (Suurbritannia)

meistrivööd: IBF, WBA, IBO
vanus: 28
võidud/kaotused: 19/0
nokaudid: 19

Anthony Joshua oma meistrivöödega. Foto: ANDREW COULDRIDGE, Action Images via Reuters

Deontay Wilder (USA)

meistrivööd: WBC
vanus: 31
võidud/kaotused: 38/0
nokaudid: 37

Deontay Wilder. Foto: USA Today Sports

Joseph Parker (Uus-Meremaa)

meistrivööd: WBO
vanus: 25
võidud/kaotused: 24/0
nokaudid: 18

Joseph Parker. Foto: Nick Potts, AP

Dillian Whyte (Suurbritannia)

meistrivööd: -
vanus: 29
võidud/kaotused: 21/1 (ainsa kaotuse sai 2015. aastal, kui kaotas 7. raundi nokaudiga Joshuale)
nokaudid: 16

Dillian Whyte. Foto: Andrew Couldridge, REUTERS

Üliraskekaalus oli viimati absoluutne tšempion britt Lennox Lewis, kelle käes olid kõik olulised tiitlid 1999. aasta 13. novembrist kuni 29. aprillini 2000. aastal. Toona loeti absoluutseks tšempioniks meest, kelle käes olid WBC, WBA ja IBF-i meistrivööd.