Poksivennad Kamaninid jäid Narvas alistamatuks

 (1)
Eesti poksi meistrivõistlused 2018
Pavel Kamanin (paremal punases) veebruaris Eesti meistrivõistlustel Andrei Hartšenko vastu.Foto: Aleksandr Abrosimov, Eesti Poksiliit

Eesti poksijatel jääb selja taha äärmiselt põnev ja võistlustihe kuu, kus riigi parimad kindamehed panid end proovile peamiselt Ida-Virumaal.

Novembri esimesed suured lahingud peeti iga-aastasel Jõhvi meistrivõistlustel, kus õhtu suurimaks duelliks kujunes suurte rivaalide, TÜ ASKi kasvandiku Hendrik Konti ja mitmekordse kergekaalu Eesti meistri Semjon Karhanini (Järve-Boxing) vastasseis. Mitmel korral Eesti meistrivõistlustel poodiumile jõudnud Kont siiski Karhaninit veel troonilt ei tõuganud.

Küll aga suutis senise valitseja trooni kõikuma lüüa Kreenholmi poksija Aleksei Šeršunov, kes alistas poolraskekaalu Eesti meistri ning maailmameistrivõistlustelgi osalenud Stiven Aasi (Järve-Boxing). Keskkaalus oli parim kodused suurvõistlused peamiselt kinni pannud Denis Osipov (Loit), kergekeskkaalus võidutses Maksim Ljubimov (Järve-Boxing), kes oli üle südikast Robert Pedajast (Kontakt).

Detsember algas traditsiooniliselt Narva lahtiste meistrivõistlustega, kus erinevates vanuseklassides selgusid Ida-Virumaa parimad tervelt 36 kaalukategoorias.

Täiskasvanute seas oli nimekaimaks võistlejaks selle aasta veebruaris esmakordselt meeste vanuseklassis kaasa löönud ning uhkelt kergekeskkaalu Eesti meistriks tulnud Pavel Kamanin (Narva PSK), kes oli poolfinaalis üle Henrik Kontist (TÜ ASK). Kolmas koht kuulus Sven Saksonile (TÜ ASK).

Seotud lood:

Kergekaalus pakkus vaatemängu Narva PSK uue tõusva tähe Dosbol Aljakbarovi esitus, kes alistas finaalis mitmekordse Eesti meistrivõistluste medalisti Vassili Bogatõrjovi (Loit).

Kuni 19-aastase seas kaitsesid enda au ning kohta riigi parimate seas klassi kaks tähte Semjon Kamanin (Narva PSK) ning Matvei Starikov (Sofron).

Vendade Kamaninite seas haaras kolmanda kuldmedali U15 vanuseklassis võistlev Fjodor Kamanin, kes oli kõigist vastastest üle kaalukategoorias kuni 38 kilogrammi.