Poksimaailma üllatanud Ruiz avaldas tingimuse, millega ta oleks nõus rematši Inglismaal pidama

 (1)
Poksimaailma üllatanud Ruiz avaldas tingimuse, millega ta oleks nõus rematši Inglismaal pidama
Andy Ruiz jrStarmax/PA Images

Möödunud nädala laupäeval šokeeris Andy Ruiz jr kogu poksimaailma, kui kinkis nüüdseks endisele WBA, WBO, IBO ja IBF-i tiitlivööde omanikule Anthony Joshuale karjääri esimese kaotuse. Nüüd juba proovitakse paika seada tingimused korduskohtumiseks.

Möödunud nädala tiitlimatš toimus USA-s, mis oli ühtlasi Joshuale esimeseks kohtumiseks väljaspool Suurbritanniat. Joshua ja tema tiim tahavad rematši pidada Inglismaal. Ruiz jr on aga seadnud kindla tingimuse selleks.

"Kui nad tahavad, et Inglismaale läheksin, peavad nad mulle 50 miljonit USA dollarit maksma," kuulutas Ruiz jr. "Kui nad tahavad uuesti USA-sse tulla, siis on kõik läbirääkimiste küsimus."

"Minu meeskond peab praegu kõnelusi," jätkas Ruiz jr. "Pean ennast vormis hoidma ja korduskohtumiseks ette valmistama. Mulle meeldiks väga, kui poksisime taas USA-s või näiteks Mehhikos. Kõik sõltub, missugusele kokkuleppele tiimid jõuavad."

Inglismaa meedia teatel teenis uueks raskekaalu valitsejaks tõusnud Ruiz jr esimese kohtumise eest 5 miljonit, Joshua pistis taskusse 20 miljonit dollarit.

Kordusmatši plaanitakse korraldada tänavuse aasta novembris või detsembris.