Nokaudimasin lubadus raskekaalu tiitlimatšiks: olen valmis tapma

 (2)
Deontay Wilder vs Luis Ortiz.
Deontay Wilder vs Luis Ortiz.Foto: STEVE MARCUS, AP/Scanpix

Nädalavahetusel peetakse tänavuse aasta üks suuremaid poksimatše, kui Eesti aja järgi pühapäeva hommikul lähevad Las Vegases vastamisi ameeriklane Deontay Wilder ja kuubalane Luis Ortiz. Kahe kange mehe duellis on mängus Wilderile kuuluv WBC meistrivöö.

Wilder ja Ortiz on omavahel ka varasemalt kohtunud. 2018. aasta 3. märtsil jäi New Yorgis peale Wilder, kes võitis kümnenda raundi tehnilise nokaudiga.

34-aastane Wilder on karjääri jooksul saanud külge tõelise nokaudimesitri austava nimetuse. Praeguseks on ta pidanud 42 matši, millest ta on võitnud 41 (lisaks sinna juurde viik Tyson Fury'ga). Seejuures on koguni 40 võitu saabunud nokaudiga.

40-aastane Ortiz on profina teeninud 31 võitu (26 nokaudiga) ning ühe kaotuse. Ainus kaotus pärinebki mullusest duellist Wilderiga.

Seekordse matši eel lubas Ortiz, et nüüd saab ta tiitli endale. „Olen sõdur. Ma ei tagane ühegi võitluse ees. See on minu teine võimalus tiitli võitmiseks ja ma ei kavatse seda raisku lasta,“ lubas Ortiz CBS Sportsile antud intervjuus.

Wilderile oli selline lubadus loomulikult meeltmööda. „Mul on hea meel, et ta midagi sellist ütles, kuna ma võin ta lihtsalt tappa. Inimesed teavad minu valmisolekut. Nad teavad, milleks ma olen võimeline. Ma ütlen seda igasuguse kahetsuseta, kuna ringi astudes ei tunne ma ühelegi vastasele kaasa,“ teatas ameeriklane.