Miks tahtis Joshua isa poksija mänedžerile kallale minna? Kas poksistaari tabaski kaotuse eel paanikahoog?

 (2)
Anthony Joshua kaotus tuli nagu välk selgest taevast.
Anthony Joshua kaotus tuli nagu välk selgest taevast.Foto: ANDREW COULDRIDGE, Action Images via Reuters/Scanpix

Nädalavahetusel toimunud profipoksi raskekaalu tiitlimatšist Anthony Joshua ja Andy Ruizi vahel oodati Joshua kindlat võitu. Suurüllatusena võitis Ruiz seitsmenda raundi tehnilise nokaudiga. Seejärel on ringlema läinud mitmed erinevad spekulatsioonid.

Aina enam räägitakse ja kirjutatakse, et Joshuat tabas enne matši paanikahoog. Selle tõestuseks on välja toodud, et britt sammus ringi plaanitust hiljem.

Joshua kaotuse järel jäi kaamerate ette ka hetk, kus poksistaari isa Robert soovis tümitama asuda tiimi promootorit Eddie Hearn'i. Väidetavalt oli just Hearn selleks meheks, kes veenis Joshuat ikka ringi astuma. Kakluse hoidis ära Joshua ise.

Mis oli aga paanika aluseks? Inglismaa meedias kirjutatakse, et Joshua nokauteeriti nädal enne matši ka treeningul. Briti lõi väidetavalt põrandale Agit Kabayel. Kabayel on Saksamaad esindav kurdi rahvusest raskekaallane, kes on profina võitnud kõik 19 matši. Teadupärast liikus Joshua matši eel ringi sinise silmaga, kuid mehe sõnul oli tegemist füsioterapeudi tööõnnetusega.

Hearn on kõik need spekulatsioonid aga ümber lükanud. „Paanikahoog? Olen kuulnud erinevad spekulatsioone. Võin öelda, et matši eel ei olnud ühtegi probleemi,“ teatas Hearn.