Mike Tysoni šokeerivad paljastused: matšide ajal narkouimas, dopingukontrollis võltspeenisega

 (14)
Mike Tyson
Mike TysonFoto: Ethan Miller, AFP

Mike Tyson, üks kõigi aegade tuntumaid profipoksijaid, šokeerib oma elulooraamatus "Undisputed Truth" (tõlge: vaieldamatu tõde) lugejaid, avaldades tegeliku tõe oma karjääri kohta.

Tyson kirjutab raamatus, et kasutas narkootikume mitmete matšide eel. Üks neist oli näiteks 2004. aastal, kui ta sai üllatuskaotuse Suurbritannia poksijalt Danny Williamsilt, teine aga 2002. aastal, kui ta enne suurt matši Lennox Lewisega juba pressikonverentsil oma vastasega kaklema läks.

47-aastane Tyson tõdeb, et proovis esmakordselt narkootikume juba 11-aastasena. "Olin kui täispuhutud narkohull," kahetseb poksilegend, kes tarvitas sportlaskarjääri ajal nii kanepit kui kokaiini.

Tysoni narkolembus ei jõudnud aga alati avalikkuseni, kuna ameeriklane pettis dopingukütte võltpeenisega. "Dopingukontrollis käisin võltspeenisega, kus oli võõra inimese uriin," kirjeldab ta.

Tyson jäi narkootikumidega vahele 2000. aastal, kui tema tiimis olnud isik ei nõustunud talle võtspeenist andma. Tyson sai toona 200 000 dollari suuruse trahvi.

Oma elulooraamatus, mille šokeerivad seigad avaldas The Telegraph, räägib Tyson ka alkoholist, mis oleks ta äärepealt hauda viinud.