Matšilt saadud vigastusesse suri juba teine profipoksija sel nädalal

 (10)
Matšilt saadud vigastusesse suri juba teine profipoksija sel nädalal
Poksikindad. Foto on illustratiivne.Foto: AP/SCANPIX

Poksimaailma on sel nädalal raputanud juba neli surmajuhtumit, millest kaks on seotud matšilt saadud vigastusega. Viimasena teatas Argentina meedia laupäeval ringist otse haiglasse viidud 23-aastase Hugo Santillana lahkumisest.

Santillana pidas saatuslikuks saanud matši möödunud laupäeval. Mehe vastaseks oli Uruguay tšempion Eduardo Abreu. Kohtumine, mille Santillana lõpetas verise näoga, sai viigilise tulemuse.

Kohtuniku otsust oodates suutis Santillana vaevu omal jalal püsti seista ning mõne aja pärast kaotas ta teadvuse. Argentiinlane viidi haiglasse, kus tal diagnoositi ajuverevalum, mis vajas kohest opereerimist.

Pärast lõikust seiskus Santillanal kaks korda süda ja hingamine. Eile hommikul poksija suri. Mehe kontol oli 27 matšiga 19 võitu (8 neist nokaudiga) ja 6 kaotust (2 nokaudiga). Viiki oli ta varem poksinud veel korra.

Varasemad surmajuhtumid sel nädalal

22. juulil suri 36-aastaselt Tšerepovetsis Venemaa poksija Artjom Ignatiev. Surma põhjuseks toodi insult.

23. juulil suri Washingtoni haiglas 20. juulil toimunud matšil saadud vigastustesse 28-aastane Maksim Dadašev.

Samal päeval lahkus meie seast 83-aastasena legendaarne Ukraina poksitreener Anatoli Kovalenko, kelle tuntuimad õpilane oli 1980. aasta Moskva olümpial hõbeda võitnud Victor Mirošnitšenko ning mitmekordne Nõugogude Liidu tšempion Aleksaner Tkatšenko.