Kas kogenematu ringikohtunik rikkus Joshua ja Parkeri tiitlimatši?

 (5)
Kas kogenematu ringikohtunik rikkus Joshua ja Parkeri tiitlimatši?
Foto: REUTERS/SCANPIX

Eilse raskekaalu poksi tiitlimatši Anthony Joshua - Joseph Parker järel on kriitikalaviini alla sattunud itaallasest ringikohtunik Giuseppe Quartarone, keda peetakse peasüüdlaseks selles, et Cardiffis nokauti ei nähtud.

Esimest korda karjääri jooksul pidi Joshua poksima kauem kui 11 raundi. 12-raundilise matši järel tunnistati ta võitjaks kohtunike ühehäälse otsusega (118:110, 118:110, 119:109), kuid fännide sõnul olid mõlemad mehed võimelised kohtumisega ka varem õhtule saama.

Quartaronet, kes varem oli ringikohtunikuna teenindanud vaid kolme tiitlimatši, süüdistatakse kohtumise rütmi rikkumises ja liigses vahele sekkumises.

Parkeri promootori David Higginsi sõnul oli näha, et tema klient läks lähikontaktides mitmel korral nokauti otsima, kuid kohtuniku järjekordne sekkumine võttis meestel hoo maha. "Mõnel teisel õhtul mõne teise kohtunikuga oleks see matš meie kasuks lõppenud," ütles ta.

Pettunud olid ka fännid sotsiaalmeedias. "Kohtunik läks poksijatele vahele varem kui enamus inimesi oma kaklevatele lastele," kommenteeris üks Twitteri kasutajatest. "Maailmaklassiline amatöörkohtunik!" põrutas teine.