Kaks sportlast nakatusid skandaalsel turniiril koroonaviirusega, võistlusel osalesid ka Eesti koondislased

 (1)
Kaks sportlast nakatusid skandaalsel turniiril koroonaviirusega, võistlusel osalesid ka Eesti koondislased
Londonis peetud poksi olümpiakvalifikatsiooniturniir.Foto: PA Pictures/Scanpix

Ajal, mil suur osa maailmast oli koroonaviirusega suures hädas, peeti Londonis poksi Euroopa tsooni olümpiakvalifikatsiooniturniiri. Eelmise nädala alguses jäeti turniir kolme päeva järel pooleli, nüüd selgus, et kaks sportlast on koroonaviirusega nakatunud.

Nakatunuteks on kaks Türgi poksijat ja nende treener.

Londoni turniiril osalesid ka kolm Eesti poksijat - Stiven Aas, Pavel Kamanin, Semjon Kamanin. Türklastega nad ringis vastamisi ei läinud.

"Olen hämmingus, et rahvusvaheline olümpiakomitee ja Suurbritannia valitsus lubasid turniiril toimuda. Meie inimesed nakatusid viirusega just seal. Poksiringkondades oli enne turniiri palju kahtlusi, muu sport oli juba ära lõpetatud," ütles Türgi poksiliidu president Eyup Gozgec The Guardianile.

"Kuigi sportlasi ravitakse ja nende seis on hea, siis tegu oli sellegipoolest kohutava tagajärjega, milles on süüdi rahvusvaheline olümpiakomitee," lisas ta.

Ka Euroopa poksiföderatsiooni juht Franco Falcinelli hoiatas juba turniiri toimumise ajal, et sportlaste risk koroonaviirusesse nakatuda on väga suur.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!