FOTOD JA VIDEO | Sajandi poksimatš on läbi! Floyd Mayweather alistas Conor McGregori tehnilise nokaudiga

 (154)

"Sajandi matšiks" ristitud läbi aegade kõige kallima poksilahingu võitis Floyd Mayweather jr, kes alistas iirlasest MMA-võitleja Conor McGregori kümnendas raundis tehnilise nokaudiga.

Suure haibi ja sõu saatel promotud matš algas pisut ootamatult: esimestes raundides võttis noorem ja füüsiliselt parem McGregor initsiatiivi täielikult enda kätte ning võitis ekspertide arvates nii esimese kui kolmanda raundi selgelt, tabades mitmel korral Mayweatherit ka vastu pead.

Edasine matš kulges aga juba ülikogenud ameeriklase taktikepi järgi: lahingu edenedes hakkas McGregor väsima ning tema kaitse mõranema, Mayweather tabas teda mitme paremhaagiga vastu lõuga ning kuigi ta ei suutnud sitket iirlast pikali panna, oli selge, et just tema omas matši üle kontrolli.

Üheksanda raundi lõpuks oli McGregor juba täiesti väsinud ning ei jaksanud enam käsigi näo ette panna, põigeldes löögirahe eest kõrvale ning püsides vaevu vastu - kümnendas raundis otsustas kohtunik matši lõpetada, sest nägi, et McGregor juba tuikus.

Video otsustavatest hetkedest:

Iirlane ise ei olnud kohtuniku otsusega sugugi rahul. "Ma hakkangi niimoodi võbelema, kui ma olen väsinud - see ei olnud vastase tekitatud kahju. Las ta paneb mu pikali!"

Seotud lood:

Mayweather tunnistas matši järel, et ei oodanud McGregorilt säärast vastupanu. "Ta oli tunduvalt parem kui ma oskasin oodata. Ta kasutas ära erinevaid nurkasid ning on sitke võitleja, aga mina olin täna parem."

McGregor tõdes, et kogenud vastane ei ole enam kaugeltki nii hea kui aastaid tagasi, kuid endiselt heal tasemel. "Alustasin hästi, aga müts maha Floydi ees - ta ei ole enam kiire ega tugev, aga pagan, ta oskab hästi seista!"

40-aastane Mayweather on nüüd profina pidanud 50 matši ning need kõik võitnud. Ameeriklane teatas pärast võitu, et see jäi tema viimaseks duelliks.

Floyd Mayweather - Conor McGregor
McGregor ei nõustunud kohtuniku otsusega matš lõpetada. "Ma hakkangi niimoodi võbelema, kui ma olen väsinud - see ei olnud vastase tekitatud kahju. Las ta paneb mu pikali!"
"Väsisin ära - minu keha pole nii pika matšiga harjunud."
McGregor: "Alustasin hästi, aga müts maha Floydi ees - ta ei ole enam kiire ega tugev, aga pagan, ta oskab hästi seista!"
Floyd Mayweather tunnistas intervjuu lõpetuseks, et see oli kindlasti tema viimane matš!
Mayweather: "Ta oli tunduvalt parem kui ma oskasin oodata. Ta kasutas ära erinevaid nurkasid ning on sitke võitleja, aga mina olin täna parem."
Ja ametlik kinnitus: Floyd Mayweather võidab oma profikarjääri 50. matši tehnilise nokaudiga!
"Respekt sulle," kõlas Mayweatheri suust McGregorile. Tõepoolest - poksitaustata iirlane pidas suure tšempioni vastu üheksa raundi, millest kaks isegi võitis. Vägev!
Üheksanda raundi peab McGregor veel vastu, aga hädavaevu. Mayweather peaks kümnendas raundis matši ära lõpetama.
KÕIK! McGregor jäi löökiderahe alla ning kohtunik otsustas matši lõpetada!
McGregor on omadega läbi!
Mayweather läheb matši lõpetama!
McGregor küll teeb kõvasti tööd ning saab paar korda ka Mayweatherile pihta, kuid ameeriklasele need väga ei mõju.
McGregor näitas kaheksandas raundis taas elumärke, kuid Mayweather hoiab endiselt matši ohje enda käes. Samal ajal on 40-aastane poksija selgelt oma parimate päevade vari ning mitmed head võimalused on ta kasutamata jätnud. Samas tuleb tõdeda, et Mayweather on täna tulnud välja selgelt agressiivsema stiiliga kui tema puhul tavaliselt harjunud oleme.
McGregori reaktsioonid, mis matši alguses olid suurepärased, hakkavad kaduma. Mayweather tabas seitsmendas raundis iirlast mitu korda vastu lõuga.
Mayweather noolib McGregorit nii kehasselöökide kui ka ülekäelöökidaga ning ennast tagasi ei hoia. Kuues raund taas ameeriklasele.
McGregori kaitse hakkas viiendas raundis pisut lagunema, kuid iirlane püsib veel matšis sees. Mida pikemaks see venib, seda suuremad võimalused on aga Mayweatheril.
Neljas raund läheb Mayweatherile - tundub, et McGregor on pisut väsimas.
Mõlemad tabavad üksteist kahe sekundi jooksul nii kehasse kui pähe, seejärel virutab paar korda Mayweather!
Kolmandas raundis tabab McGregor mitmel korral eesmise käega, Mayweather nendele löökidele ei reageeri. 
Teine raund läks pigem Mayweatherile, kuid ka McGregor suutis lõpus mitmeid häid vastulööke teha. Iirlane on seni igatahes üllatavalt hästi esinenud.
Mayweather saab esimest korda iirlasele paremsirgega pihta!
Esimese raundi võitis vast isegi McGregor, kes sai Mayweatherile isegi paaril korral pihta. Ameeriklasega midagi ei juhtunud.
McGregor alustab agressiivselt, Mayweather istub kaitses ja õpib vastast tundma.
Matš on alanud - esimene raund läks!
McGregor on oma juuksed ära ajanud, Mayweather tuleb ringi veidras ürbis, mis jätab tema näost nähtavale vaid kaks silmaauku.
Hümnid lauldud - nüüd nad tulevad!
Staaridest on kohale jõudnud ka räppar Diddy.
Kuigi matši eel on sisuliselt kõik eksperdid nimetanud suursoosikuks Mayweatherit, siis kihlveokontorid ei soovi McGregorit ka päris alahinnata. Ameeriklase koefitsiendiks on suuremates kontorites keskmiselt 1,25, iirlase omaks 3,7-4,5.
Nüüd on eelmise matši intervjuud lõppenud ning väikese pausi järel ongi tänase õhtu - meie jaoks juba hommiku - põhisündmus kohal!
Davis, kes matši ajal korduvalt ülbitses, vilistatakse rahva poolt lausa välja.
Davise ja Fonseca matš on läbi! Davis tabab Fonsecat kaela-kukla piirkonda ning kostariikalane ei suuda enam tõusta. Foto: Reuters
Tänasele õhtule tuleb rahvast üha juurde, kuid kohal on juba mitmed tähed eesotsas LeBron Jamesi ja tema abikaasa Savannah'ga, kelle taga istub poksilegend Mike Tyson.
Hetkel käib Davise ja Fonseca matši kuues raund. Davis on seni olnud üle, aga mees on kohati ka pisut tola mänginud ning ei ole suutnud veel kohtumist lõpetada.
Tere hommikust kõigile! Poksiõhtu Las Vegases on jõudmas oma kulminatsiooni lähistele: viiest Mayweatheri ja McGregori heitluse eelsest matšist oleme jõudnud viimase poole peale, poksivad Gervonta Davis ja Fransico Fonseca.

Enne matši:

29-aastane McGregor on MMA-ringis pidanud profina 24 matši, millest ta on võitnud 21 ja kaotanud 3. 18 võitu on McGregor teeninud nokaudiga.

USA tasuline telekanal Showtime ennustab, et neile laekub duelli nägmiseks üle 4,5 miljoni ostusoovi. USA-s tuleb matši vaatamiseks lauale laduda sada dollarit. Senine tasuliste telekanalite osturekord pärineb Mayweatheri ja Manny Pacquiao 2015. aasta duellist, mille oste tehti 4,4 miljonit.

Mayweatheri jaoks tulebki põhiline teenistus televisioonist. Esialgu on talle garanteeritud sada miljonit dollarit, kuid teleraha peaks tema teenistuse neljakordseks paisutama. Lepinguliste tingimuste poolest palju kehvemas seisus olevale McGregorile on garanteeritud 75 miljonit dollarit ja tema kogusumma võib parimal juhul kahekordistuda.

Duelli eel peetakse soosikuks Mayweatherit ja seda nii ekspertide kui ka kihlveokontorite poolt.