Euroopa mängud: Ebaõnn! Kohtuniku otsus röövis Ainar Karlsonilt võimaluse võita

 (8)
Lisatud Karlsoni kommentaar!
Ainar Karlson (punases) treeningmatšil venna Rainiga
Ainar Karlson (punases) treeningmatšil venna RainigaFoto: Rauno Volmar

Poolraskekaalu poksija (-81 kg) Ainar Karlsoni võistlus Euroopa mängudel Bakuus jäi väga lühikeseks. Paljukordsel Eesti meistril tuli kohe avamatšis alla vanduda Montenegro esindajale Boško Drašković´ile.

Kohtumine jäi oodatust märksa lühemaks. Teise raundi algusest oli kulunud vaid mõnikümmend sekundit, kui Karlsoni vastase Drašković´i verise kulmu tõttu otsustas kohtunik matši katkestada.

Edasi oli kohtunikul valida, kas kuulutada matši võitjaks see, kes esimese ja teise raundi alguses rohkem punkte sai, või kuulutada tehnilise nokaudi põhjal võitjaks Karlson. Kohtunik otsustas esimese võimaluse kasuks ning punktidega 2:1 väljus kohtumisest võitjana Drašković.

Karlson oli kohtuniku otsuses silmnähtavalt pettunud. „Ma olen mitmeid kordi verise kulmuga poksinud ja mitte kordagi ei ole matši peatatud, täna aga tuli arst ja ütles, et tuleb katkestada.“ Tõenäoliselt on see võit Montenegro poksijale Pyrrhose võit, sest nii sügava haavaga järgmise matši eelset arstlikku kontrolli ta ilmselt ei läbi.

Vendade Karlsonite esitus Bakuus kokkuvõttes ebaõnnestus. Rain Karlson sai raskekaalus teha samuti vaid ühe matši.