Tunamullu noorteklassidest kohe meeste kergekeskkaalu meistriks tulnud ning möödunud aastal trooni kaitsnud Pavel Kamanin on kohalike ekspertide sõnul suurima potentsiaaliga noorpoksija.

Uhke poksiperekonna vanim poeg (lisaks temale kuuluvad Eesti parimate sekka ka tema kaks nooremat venda Semjon ning Fjodor) on liikuv, väga tugeva poksitausta ning algteadmistega, kes on suuteline ringis üle mängima endast vanemaid juba praegu, olles alles 20 aastane.

Kamanin esines tublisti novembri alguses Leedus Panevezyses toimunud V.Karpaciauskase poksiturniiril, kus võitis pronksmedali. Kamanin alistas veerandfinaalis ülikindlalt kohtunike ühehäälse otsusega leeduka Dirse Renaldase. Poolfinaalis tuli vastu võtta kaotus aga rootslaselt Adel Belalialt, keda Kamanin oli alles kuu varem võitnud Narvas toimunud võistlustel.

Möödunud nädalavahetusel võitis Kamanin taas pronksmedali, seekord soomlaste tuntuimal turniiril Tamperes. Veerandfinaalis alistas Kamanin kohtunike 4:1 häältega belglase Mohamed Rachemi, poolfinaalis tuli tunnistada Inglismaa esindaja Akbar Harrise paremust.

Ka teised koondislased edukad

Vanemale vennale näitas Leedu turniiril "koha kätte" perekonna keskmine vend Semjon Kamanin, kes kaalukategoorias kuni 64-kilogrammi pani turniiri kinni.

Pronksmedalitega naasid veel David Andrejev (kuni 60kg), Anton Vinogradov (kuni 81kg), Deniss Kormilin (kuni 75kg) ning Jana Vill.

Tammeri turniiril Tamperes tuli lisaks Kamaninile pronksmedalile ka Eduard Piirisild.