Briti poksija kaotas ühe nädala jooksul kooronaviiruse tõttu juba teise pereliikme

 (1)
Briti poksija kaotas ühe nädala jooksul kooronaviiruse tõttu juba teise pereliikme
Anthony YardeFoto: PA Pictures/Scanpix

Briti kergraskekaalu poksija Anthony Yarde, kes mõned päevad tagasi kaotas oma isa, teatas, et neljapäeval suri koroonaviirusesse ka tema vanaema.

"Asi on tõsine!" kirjutas Yarde sotsiaalmeedias, kutsudes inimesi üles kodus püsima. "Inimesed käivad ikka veel väljas, kuigi neil pole selleks vajadust. Tean, et COVID-19 kohta levib palju arvamusi ning minul on enda oma ja ma tean, et need arvamused pole seda riski väärt. Lihtsalt püsige kodus."

Yarde isa, kes poksija sõnul oli varem täiesti terve, suri eelmise nädala reedel.

"Meil on äärmiselt kurb, et Anthony Yarde kaotas nüüd koroonaviiruse tõttu ka oma vanaema. Me ei kujuta ette, mida Anthony ja tema pere praegu läbi elavad ning me avaldame neile siirast kaastunnet. Palun kuulake tema üleskutset ning jääge koju, et päästa elusid," kirjutas Yarde promootor Frank Warren Twittris.

Yarde pidi järgmise matši pidama 11. aprillil kaasmaalase Lyndon Arthuriga. Tegemist oli poksiüritusega, mille peamatšis pidid kohtuma seni kaotuseta püsinud Briti tõusvad tähed Daniel Dubois ja Joe Joyce, kuid üritus on nüüd pandeemia tõttu edasi lükatud 11. juulile.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!