Briti poksija Amir Khan: Mayweather kardab mind

 (3)
Briti poksija Amir Khan: Mayweather kardab mind
Amir Khan.Foto: REUTERS/SCANPIX

Briti kergkeskkaalu poksija, kes pidanuks kirjade järgi olema esimene Floyd Mayweatheri väljakutsuja, on maailma rikkaima sportlase otsuses võidelda 12. septembril hoopis teise mehega pettunud.

Mayweather teatas eile, et kohtub oma 49. matšis ameeriklase Andre Bertoga, kes on viimasest kuuest võitlusest pooled kaotanud.

Poksimaailm eeldas aga, et Mayweatheri karjääri viimaseks matšiks saab olema kohtumine Khaniga, kes juunis endale "Mayweatheri järgmise vastase" tiitli Chris Algieri alistamisega välja teenis.

"Ma võitleks Mayweatheriga iga kell. Aga Mayweather kardab," ütles Khan. "Amir Khani puhul on huvitav asi see, et tema ei karda kedagi."

"Ma olen pettunud, et mulle kolmandat korda, kui ma olen selle peakandidaat, seda matši ei anta. Ma teen rasket tööd, et end kergkkeskkaalu divisjonis tõestada. Floyd Mayweather on karjääri jooksul võidelnud kõige suuremate nimedega ning on välja teeninud õiguse poksida, kellega iganes ta soovib. Ma soovin oma kolleegile Andre Bertole ja treener Virgil Hunterile palju edu. Olen näinud, kui kõvasti Andre treenib ja töötab ning tean, et ta on valmis Floydi õhtu väga raskeks tegema."