Anthony Joshua võib meistrivööst ilma jääda ja läheb seetõttu vastamisi tõelise Vene karuga

 (5)
Anthony Joshua oma meistrivöödega.
Anthony Joshua oma meistrivöödega.Foto: Nick Potts, PA Wire/PA Images/Scanpix

Pikka aega on loodetud, et poksiringis läheksid vastamisi britt Anthony Joshua ja ameeriklane Deontay Wilder. Kui selline vastasseis praegu toimuks, siis selguks lõpuks ka absoluutne tšempion. Viimaste teadete kohaselt sel aastal aga säärast matši ei näe.

Viimati andis WBA teada, et Joshual on aega 24 tundi, et leppida kokku matš venelase Aleksandr Povetkiniga. Kui Joshua loobub matšist Povetkiniga, siis jääb britt oma WBA tiitlist ilma. Seetõttu ongi Joshua ja Povetkini matš teoks saamas, kirjutab Sportsmail.

Esialgu anti Joshuale 30 päeva aega, et Wilderiga kokkuleppele saada. Kuna praegu kokkulepet ei paista, siis asus WBA tegutsema. Lisaks WBA tiitlitele kuuluvad Joshuale veel IBF-i, IBO ja WBO meistrivööd. Wilder on samas WBC meister.

Joshua ja Povetkini matš toimub tõenäoliselt septembris Londonis. Joshua ja Wilderi duelli plaanitakse praegu järgmise aasta veebruariks või märtsiks.

28-aastane Joshua on seni profina pidanud 21 matši ja need kõik võitnud. 38-aastane Venemaa vägilane Povetkin on saanud kirja 34 võitu ja ühe kaotuse. Ainus kaotus pärineb 2013. aastast, kui ta jäi alla Vladimir Klitškole. Viimati sai Povetkin ülivõimsa võidu, kui ta nokauteeris karmilt David Price'i.