Anthony Joshua pärast üllatuskaotust: olin võidus nii kindel, et isegi ei mõelnud kordusmatši võimalusele

 (3)
Anthony Joshua pärast üllatuskaotust: olin võidus nii kindel, et isegi ei mõelnud kordusmatši võimalusele
Anthony JoshuaFoto: ANDREW COULDRIDGE, Reuters/Scanpix

Poksi raskukaalu endine maailmameister Anthony Joshua sõnas pärast kogu poksimaailma šokeerinud kaotust Andy Ruiz juuniorile, et allajäämine tuli tallegi totaalse üllatusena.

"See oli täiesti ootamatu," vahendas Guardian Joshua sõnu. "Kihlveokontorid ütlesid, et olen favoriit. Löök pähe ajas mind rütmist välja ja püüdsin lihtsalt mõned ringid veel vastu pidada. Parem mees siiski võitis. Respekt Andyle ja ma ise pean sellest õppima."

"Ma isegi ei küsinud enne kohtumist, kas meie lepingus oli klausel kordusmatši pidamise kohta, sest ma olin nii kindel endas, et võidan," jätkas Joshua. "Kui klausel on aga olemas, kohtume uuesti ja saan oma tiitlid tagasi."

Joshua lubas rematšis Ruizi läbi klohmida. "Ma ei jää oma kaotust põdema. Peksan ta läbi. Tuleb lihtsalt korrektuurid teha, kohaneda ja uuesti peale minna."

Joshua ja Ruizi vaheline tiitlimatš toimus USA pinnal, mis oli ühtlasi Joshua karjääri esimene poksikohtumine väljaspool Suurbritanniat. Joshua meeskond on avaldanud soovi rematš Suurbritannias korraldada ja esialgse plaani järgi peaks kohtumine aset leidma tänavuse aasta novembris või detsembris.