Vene maadluskoondise treener ründas MM-i finaali ajal kohtunikku ning saab pika juhendamiskeelu

 (3)
Vene maadluskoondise treener ründas MM-i finaali ajal kohtunikku ning saab pika juhendamiskeelu
Džambulat TedejevFoto: Mihhail Metsel, TASS/Scanpix

Maadluse MM Budapestis algas suure skandaaliga: meeste -61 kg klassi finaalis venelase Gadžimurad Rašidovi ja kuubalase Yowlys Bonne vahel tormas Venemaa koondise peatreener Džambulat Tedejev matile ning ründas kohtunikku nii sõnade kui kätega.

Rašidov oli finaalis poolajaks 2:5 taga, kuid suutis seejärel kuubalase kolmel korral ringist välja lükata, mis viigistas seisu, ent andis eelise siiski Kuuba maadlejale. Kohe pärast seda, kui aeg täis sai, tormas Tedejev matile, sest leidis, et arbiitril jäi märkamata veel üks ringist välja lükkamine, mis oleks tema hoolealusele võidu toonud.

Tedejevi sõnavõtt oli sedavõrd ropp, et talle näidati kiirelt nii kollast kui punast kaarti. See tegi aga olukorda veel hullemaks - Tedejev otsustas seepeale kohtunikku füüsiliselt tõugata, mispeale ta saalist välja saadeti, kirjutab portaal insidethegames.biz.

Rahvusvaheline Maadlusliit kinnitas, et 1993. aasta Euroopa meister Tedejev ei tohi enam sel turniiril mati ääres oma hoolealuseid juhendada, vaid peab piirduma vaid soojendusega. Samuti ootab teda ilmselt kuue kuu pikkune juhendamiskeeld.