Seitsme Nõukogude Liidu endise vabariigi maadlejad põrusid dopinguga, eestlasi nende seas pole

 (9)
Ardo Arusaar
Ardo Arusaar (sinises) Riias EM-il.Foto: Rauno Volmar

Venemaa uudisteagentuur TASS usutles rahvusvahelise maadlusliidu (UWW) presidenti serblast Nenad Lalovici, kes teatas, et seitsme endise Nõukogude Liidu vabariigi maadlejad on patustanud dopinguga, nende organismist on leitud kurikuulsa meldooniumi jälgi.

"Tänaseks on meldooniumiga vahele jäänud seitsme riigi maadlejad – kõik nad on pärit endistest Nõukogude Liidu vabariikidest," sõnas Lalovic. "Esmakordselt puutub maadlus kokku nii suure dopingupatuste hulgaga."

Eesti maadlusliidu peasekretär Antti Lepik kinnitas, et meie sportlastel dopinguprobleeme pole. "Hommikul tuli uudis, et kümme Venemaa maadlejat on vahele jäänud," selgitas Lepik. "Helistasin selle peale Eesti Antidopingusse ja sealt teatati, et Eesti maadlejate proovid on negatiivsed. Ka viimane, mis võeti Ardo Arusaarelt Kuuba treeninglaagris. Riias EM-il eestlasi ei testitud."

Uudis kümnest meldoniumi tarvitamiselt tabatud Venemaa maadlejast lükati ümber. Venemaa alaliidu presidenti Mihhail Mamiašvilit olla mõistetud valesti. Küll aga võeti vahele kaks venelast – Jevgeni Salejev ja Sergei Semjonov, kes pruukisid meldooniumi.