Heiki Nabi nimetati 2016. aasta kaitseväe parimaks sportlaseks


Heiki Nabi nimetati 2016. aasta kaitseväe parimaks sportlaseks
Foto: Eesti Kaitsevägi

Kaitseväe 2016. aasta parimaks sportlaseks valiti maadleja kapral Heiki Nabi, keda kaitseväe juhataja autasustas kaitseväe teeneteristiga eeskujuliku teenistuse eest.

Parima võistkonna tiitli pälvisid Rio olümpial pronksmedali võitnud sõudjad kapralid Tõnu Endrekson, Kaspar Taimsoo ja Andrei Jämsä.

Meeskonnaaladest pälvisid kaitseväe juhataja tänu ka kaitseväe jäähokikoondise tegevväelastest ja ajateenijatest mängijad, kes võitsid jaanuaris peetud Balti sõjaväespordi talimängudel jäähokiturniiri alistades finaalis Kanada meeskonna.

Kaitseväe aktiivseima naissportlase tunnustuse pälvis kõrgema sõjakooli kadett Kärt Praks ja aktiivseim meessportalane on kapten Ailar Asson kaitseväe strateegilisest sidekeskusest.

2016. aasta sportlikumaks üksuse ülemaks tunnistati 1.
jalaväebrigaadi staabiülem kolonelleitnant Mati Tikerpuu.

Kaitseväe parim sportlane Kapral Heiki Nabi ja olümpiapronksi võitnud sõudjad teenivad kaitseväe staabi- ja sidepataljoni spordirühmas, kuhu kuulub praegu 20 tippsportlast. Spordirühma eesmärk on spordi populariseerimine ja toetamine kaitseväes ning ühiskonnas tervikuna. Samuti võimaldab teenistus spordirühmas perspektiivikatel noorsportlastest ajateenijatel osaleda treeningutel ja võistlustel.