Heiki Nabi kaotas EM-i poolfinaalis tiitlitega türklasele, täna seisab ees pronksimatš

 (14)
Heiki Nabi matile minemas
Heiki Nabi matile minemasFoto: Hendrik Osula

Kahekordne kreeka-rooma maadluse maailmameister ja 2012. aasta olümpiahõbe, raskekaallane Heiki Nabi alustas Bukaresti EMi kahe võiduga ja pääses poolfinaali, kus tuli aga tunnistada seitsmekordse Euroopa meistri ja kolmekordse maailmameistri paremust.

Nabi esimeseks vastaseks 1/8 finaalis oli 27-aastane sakslane Eduard Popp. Sarnaselt Nabile on ka Popil ette näidata viies koht Rio de Janeiro olümpialt. Nabi võitis matši punktidega 5:3.

Sakslane pandi teisel minutil parterisse ja Nabil õnnestus ta kahel korral üle vedada. Sealt eduseis 5:0. Maadlusaja teisel poolel pandi parterisse ka Nabi ja Poppile sealt üks punkt. Hiljem sai Nabi veel hoiatuse ning sakslane kaks punkti, ent võit ikkagi eestlasele 5:3.

Veerandfinaalis läks Nabi kokku Valgevene esindaja Georgi Tšugošviliga, kes oli kaheksandikfinaalis alistanud Ukraina maadleja Oleksandr Tšernetski punktidega 3:1. Eestlane oli pikka aega 0:1 kaotusseisus (punkt parterist), kuid suutis kaks minutit enne lõppu vastase parterisse saata ja ühe punkti teenida. Seisuga 1:1 kohtumine lõppeski ning kohtunikud otsustasid eestlase võitjaks kuulutada, sest tema sai punkti viimasena.

Poolfinaalis tuli Nabil kokku minna Riza Kayaalpiga (Türgi), kes võitis veerandfinaalis Alin Alexuc-Ciurariu (Rumeenia) 5:0. Türklane alistas ka eestlase kindlalt, võites poolfinaalmatši punktidega 4:0.

Kayaalp on väga tituleeritud mees - ta on koguni seitsmekordne Euroopa meister, kolmekordne maailmameister ning Rio (2016) olümpiahõbe ja Londoni (2012) olümpiapronks.

Laupäeval maadleb Nabi pronksmedali eest. Tema vastane selgub lohutusringi matšidest. Kayaalpi finaalivastaseks on grusiin Iakob Kajaia.