FOTOD: Medalijahile läinud Epp Mäe jäi maadluse EM-il tühjade kätega

 (19)
Lisatud Mäe videointervjuu!
Epp Mäe Riia EM
Foto: Rauno Volmar

Eesti parim naissportlane ja MM-pronks Epp Mäe kaotas Riias maadluse EM-il naiste raskekaalus (-75 kg) avaringis türklanna Yasermin Adarile.

Kuna türklanna jõudis finaali, pääses Mäe lohutusringi ning võinuks veel maadelda pronksile, kuid päeva teisest vastasest ta samuti jagu ei saanud. Mäe läks ukrainlanna Anastassia Krasnova vastu 0:2 kaotusseisust 3:2 juhtima, kuid jäi siiski alla 5:6.

Mäe kommentaar videos:

Maadluse EM Riias
Mäe treener Ahto Raska oli samuti pettunud ja arvas, et ta hoolealune ei suutnud närve talitseda. "Heal päeval võib Epp olla Euroopa meister, halval viimane. Täna oli halb päev. Nüüd tuleb olümpiaettevalmistuses teha korrektiive. Epp peab saama rohkem matše, et keskendumisprobleeme lahendada."
 Epp Mäe urtis pärast kaotust, et oli päeva esimeses matšis roidele viga teinud. Kahel korral, kui ukrainlanna tema jalga haaras, surus ta valusale kohale ja nii see kaotus tuli. "Kurb," ohkas Mäe. "Kõige kurvem on see, et viimati olin nii türklannat kui ukrainlannat võitnud."
Mäe kaotas viimastel sekunditel ukrainlanna heitest 5:6 ja turniir on tema jaoks lõppenud.
Raske matš. Esimese perioodi järel läheb Mäe 0:2 kaotusseisust 3:2 juhtima.
Vahepeal kaotas Anastassia Krasnova miinusringis poolatarile 0:10. Ja nüüd siis Epp Mäe matš. Võit viiks pronksimatšile.
Epp Mäe järgmine vastane on ukrainlanna Alla Tšerkasova, kellega Adar pidas maha tigeda lahingu. Hoiame pöialt.
Türklanna võitis 10:0, mis tähendab, et Epp Mäe jätkab võitlust. Pronksmedal on saadaval.
Adar peab nüüd alistama poolatari Daria Osocka, siis saab Mäe jätkata.
Adar ja Tšerkassova pakkusid päeva vingeima lahingu. Adar läks 4:0 juhtima, jäi kaotusseisu 4:8, läks juhtima 10:8, jäi kaotusseisu 10:12, siis viik 12:12 ja Adar pani seejärel vastase selili. Mäe lootus säilib.
https://sport.delfi.ee/news/voitlussport/maadlus/delfi-video-epp-mae-olin-turklannat-varem-voitnud-aga-ei-alahinnanud-teda?id=73911551
Kohe asub Yasemin Adar taas matile ja kui ta alistab ka ukrainlanna Alla Tšerkassova, säilib Mäel lootus pääseda lohutusringi ja võidelda pronksi eest.
Kuidagi ei tahaks ära sõnuda, kuid vägisi meenub 2014 maadluse EM Soomes Vantaas. Seal said kõik meie tugevamad - Epp Mäe, Ardo Arusaar ja Heiki Nabi - avaringis kaotused, pakkisid kotid ja sõitsid koju. Õnneks oli lähedal tulla.
Mäe oli nukker ja tunnistas, et väiksed vead said saatuslikuks: "Ajalugu on näidanud, et ma ei maadle tagaajaja rollis eriti hästi. Nüüd tuleb türklannale pöialt hoida, et ta finaali pääseks ja mina seega pronksi pärast võidelda saaks."
Treener Ahto Raska oli tige: "Epp tegi mitu viga ja seetõttu kaotaski. Teenis selle, mida vääris. Otsustav hetk oli siis, kui Epp jäi 0:4 kaotusseisu. Ta kaitses vastase rünnaku kenasti ära, kuid siis lasi end veel alla keerata. Poleks lasknud, olnuks seis 2:2 ja hoopis teine lugu."
Mäe ainus lootus on nüüd pääseda lohutusringi, kuid seal võib tema maksimumeesmärgiks olla pronksmedal.
Mäe alustas võtet, kuid jäi alla ja vastane sai seljavõidu. Kahju.
Mäe kõrv sai kannatada, läheb plaasterdamiseks.
Seis 8:1 Adarile. Võitle, Epp, võitle!
Veel 2 punkti Adarile. Mäe on 0:4 kaotusseisus.
Türklanna haarab jalast ja teenib 2 punkti.
Ja lähebki Epp Mäe matš türklannaga lahti.
Nii keeratakse Eesti maadleja Anastassia Krasnova selili.
Kaks matši veel matil A ja siis on Epp Mäe kord. Neiu peaks olema heas vormis, kuid eks näis, kuidas ta suudab närvipingega toime tulla. Esmakordselt on ta ju tiitlivõistlustel medalisoosik.
Pikka pidu pole. 1.30 ja meite oma on selili.
Kohe algab lahing: meie Anastassia Krasnova ja Ukraina Tatjana Kiti vahel.
Huvitav, kas treeneriks saab vaid see, kes on pidevalt rahuolematu. Ka maadlusmattide veeres on enamasti vaid röökivad härrasmehed, kes iga kohtuniku otsuse peale käsi laiutavad ja kohtuniku suunas silmi punnitavad.
See matt ootab pikisilmi Mäe matši.
Mattidel käib juba tige andmine, meie tüdrukute matšideni on veel aega.
Maadluse EM Riias tööpäeva hommikul suurejoonelist tähelepanu ei pälvi. Tribüüne kaunistab vaid paarikümnepealine Eesti fännide brigaad.
Epp Mäe treeningkaaslane, samuti treener Ahto Raska hoolealune Petra Olli võitis eile kehakaalus -60 kg kulla ja teenis hüüdnime Kulta-Petra ehk Kulla Petra. Kulla-Epp ei kõlaks samuti halvasti.
Nagu pildilt näha, teeb Mäe sooja meesterahvastega, nemad peavad valule vastu.
Epp Mäe esimene vastane, türklanna Yasemin Adar on tema tabelipoole vaat, et valusaim vastane. Adar on võitnud küll vaid ühe tiitlimedali - Vahemeremaade mängude pronksi, kuid Mäe on temaga turniiridel raskustes olnud. Hoiame pöialt.
Soojendussaal Arena Rigal on pisike, mahutab kaht matti, kuhu peab mahtuma üheaegselt mitukümmend maadlejat. Ruum lõhnab ninakriipivalt soojenduskreemi järele. Mäe on asunud sooja tegema.
Epp Mäe matš on matil A kuues. Enne teda teeb otsa lahti teine Eesti naismaadleja Anastassia Krasnova kehakaalus -55 kg. Tema vastaseks on ukrainlanna Tatjana Kit. Matš on matil A kolmas.
Arena Rigal, kus mullu toimus korvpalli EM-i alagrupp Eesti osalusel, valitseb veel vaikus. Võistluspäev algab kell 10.
Eilsed fotod ja treeneri kommentaar: https://sport.delfi.ee/news/voitlussport/maadlus/fotod-mm-pronks-ja-aasta-naissportlane-epp-mae-valmistub-riias-maadluse-emiks?id=73907443