BLOGI JA FOTOD | Mirkko Moisar nokauteeris King of Kingsil Küprose võitleja, vend Markko tiitlivööd kätte ei saanud

 (43)
Lisatud videointervjuud!

Tondiraba jäähallis toimunud King of Kingsi 49. Grand Prix etapil nähti ühte nokauti Eesti tuntuima kikkpoksija Mirkko Moisari esituses. Tema vend Markko proovis moldovlaselt Stanislav Renitalt kätte saada KOK maailmameistritiitlit, kuid pidi kohtunike häältega 1:2 kaotust tunnistama.

Moisar oli pealtnäha matšis aktiivsem pool ning pani publiku rõkkama oma kiirete käte-jalgade kombinatsioonidega, kuid kohtunike otsus on lõplik. Markko ütles ka ise intervjuus Delfile, et jääb küll kohtunikega eriarvamusele, kuid ei kavatse korraldajatele protesti esitada, vaid ootab pigem huviga, milliseid väljakutseid King of Kingsil talle järgmisena pakkuda on.

Markko Moisari intervjuu:

Õhtu ainsa (tehnilise) nokaudiga sai hakkama Mirkko Moisar, kes oli kindlalt parem Küprose võitlejast Georgios Konstanidisest. Moisar lõi kauge külalise korduvalt nokdauni, kuid otsustava hoobi andsid hoopis tugevad kehasse, mille järel ringikohtunik Konstanidist enam võitluskõlbulikuks ei pidanud.

Ülejäänud matšid: Marko Šults kaotas kohtunike häältega 1:2 leedukale Devidas Michneviciusele. Rain Karlson alistas poksimatšis ühehäälse otsusega Marat Mirzabalajevi, Pavel Semjonov sama tulemusega leeduka Deividas Girulise. Andra Aho pidi tunnistama soomlanna Piia Haverineni paremust lisaraundis. Maikel Astur alistas lisaraundis Karl-Joonatan Kvelli, tema klubikaaslane Viimsi Tigers Gymist, Andi Uustalu kindlalt leeduka Jan Nausi.

Seotud lood:

Maikel Astur:

Hendrik Themas kaotas õhtu kõige verisemas matšis kindlalt poolakale David Mirkowskile. KOK nelja mehe turniiri ning õiguse kutsuda järgmisena välja kategooria -85 kg tiitliomanik võitis ukrainlane Alexander Oleinik, kes alistas esmalt poolfinaalis valgevenelase Pavel Turuki ja seejärel finaalis kreeklase Petros Vardakase.

Rain Karlson:

Fightcard

King of Kings
Markko ütles intervjuus Delfile, et otsus oli tema jaoks arusaamatu. Moldovlase löögid, mis Moisari kaitsest läbi läksid, olevat olnud nõrgad, pooli tema lööke ilmselt ei arvestatudki. Protesti ta igatahes esitada ei kavatse ning KOK-l võib teda edaspidigi võitlemas näha. Läks seekord lihtsalt nii...
Kohtunike 2:1 häältega võitis Moldova mees Stanislav Renita, kellele jääb tema tiitlivöö alles. Moisar andis endast kõik, aga sellest paraku ei piisanud.
Matš läbi. Mehed õnnitlevad teineteist. Mõlemal on käed taeva poole. Moldova lipp tuuakse ringi. Aga kumb on võitja?
Markko on läinud viiendas raundis nokauti otsima. Niivõrd palju võhma on veel alles.
Neljas raund oli veidi vaiksem, aga ei saa öelda, et sündmustevaene. Näis, kui palju jõudu meestel viiendaks raundiks jäänud on...
Kolmanda raundi teine pool oli väga nauditav vaatamine. Siit lõigatakse usutavasti ka enamus tipphetki välja. Kaks raundi veel, kui asja varem ära ei otsustata.
Markko ärkas teises raundis juba üles ja pani nii mõnegi jalalöögiga publiku huilgama. Siit on hea edasi minna!
Markko pole kõige aktiivsemalt alustanud. Esimeses raundis oli Stanislav Renita parem.
Natuke Delfi reklaami ka...
Tondirabas kõlasid Moldova ja Eesti hümnid. KOK tiitlimats on algamas! Matši pikkuseks viis kolmeminutilist raundi.
Korras! Moisar võidab Küprose venda nokaudiga!
Mirkko nüpeldab oma vastast mõnuga. See oleks üks tore Hollywoodi film, kui Küprose mees sellest matšist võitjana väljuks... Pakun, et seda ei juhtu.
Saage tuttavaks -  "lühike, selg on nõrk, jõudu pole" Giorgos Kostanidis, hetkel teie poole kuklaga!
Mihhail Kõlvart ulatab karika oodatult poolakale David Mirkowskile.
Matš on verine ning kipub ilmselt poolaka kasuks kalduma... Kaarel Kose ja Cool D kommentaatoripuldis on sama meelt.
Hendrik Themas on hetkel võitlemas poolaka David Mirkowskiga. Järgmises matšis võtab Mirkko Moisar vastu Georgios Konstanidise (Küpros) ning siis ongi peamatš...
Andi Uustalu kuulutatakse publiku möirete saatel kohtunike ühehäälse otsusega võitjaks. Viimsi Tigersile kahest kaks! https://g1.nh.ee/dgs/loader.php#id=204112
Õhtu esimene nokaut on oli Uustalu esituses oi-oi kui lähedal... Leedukas käis põrandal ja nägi kohtuniku sõrmi enda ees sekundeid loendamas.
Juba on ringis järgmine Viimsi Tigersi võitleja Andi Uustalu, tema vastaseks leedukas Jan Naus.
Asturi ja Kvelli matši galerii: https://g1.nh.ee/dgs/loader.php#id=204108
Võitja on Maikel Astur. Lisaraund kuulus kindlalt Viimsi Tigersi võitlejale.
Tuleb lisaraund.
Astur ründab Kvelli, kui mees on kõhtupidi nöörides, selja tagant ja saab kohtunikult hoiatuse.
Laksud olid teises raundis juba märksa heledamad. Hetkel tundub, et Kvell kontrollib seda matši. Tüüp on ka pisut jõulisem, lööb kõvemini ja talub lööke paremini.
No esimeses raundis seda nokki ei tulnud. Üks mees (Astur) käis korra põrandal küll.
Tuletame meelde, et Astur lubas vastase nokauteerida teises, Kvell lausa esimeses raundis. Näis, näis...
Karl-Joonatan Kvelli (Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia) nurgas on täna treenerina kikkpoksimaailmas legendaarne treener Mike Passenier (Mikes Gym). Mees hakkab kohe heitlema Maikel Asturiga (Viimsi Tigers).
Galerii naiste matšist: https://g1.nh.ee/dgs/loader.php#id=204102
Võitjaks osutus soomlanna Piia Haverinen. Aho peab paraku kaotusega koju minema.
Lisaraundis eriti kaitsele rõhku ei pandud. Mõlemad andsid täiega kuuma ja pea kõik löögid tabasid!
Ahole anti millegi eest viimane hoiatus...
Kohtunikud otsustasid, et tüdrukud võiksid veel ühe raundi võidelda. Kolme raundiga võitjat ei selgitatud.
Uhh...
Esimene raund läbi. Kohe esimesest sekundist läks ägedaks löömiseks. Naised niisama hüpata ja vehkida ei viitsi. Pildil soomlanna Haverinen.
Õhtu teine osa on algamas. Esimeses matšis on kohe ringis Piia Haverinen (Soome, 168cm/56 kg) ja Andra Aho (170cm/54 kg). Soomlanna on 29, Aho 22-aastane.
Tänase õhtu kuues matš on lõppenud. Oleinik, Ukraina lipp õlgadel, ajab käed taeva poole. Kohtunike otsus oli kindel. Kui juba tehniline nokaut nii lähedal on, siis ei tohiks üldjuhul võitjas kahtlust olla. Mullu mais siinsamas Maxim Vorovski alistanud Oleinik on ka tänase nelja mehe turniiri võitja.
Kohtunik oli Vardakasele teise raundi lõpus juba sekundeid lugemas. Seitsmeni jõudis, siis lubas kreeklasel edasi poksida. Mehel oli selline nägu peas, et "päriselt ka teete mulle nii?" Pealtnäha polnud ka eriti midagi viga, veidi hingetu ainult.
Järgmisena on kavas KOK Grand Prix finaalmatš kreeklase Petros Vardakase ja ukrainlase Alexander Oleiniku vahel. Peagi on selge, kumb meestest võib vastava kategooria (-85 kg) KOK maailmameistri välja kutsuda.
Pavel Semjonov kuulutatakse kohtunike ühehäälse otsusega võitjaks. Leedukas teeb suured silmad, kuid soovib Pavelile spordimehelikult õnne.
Semjonov on sellelt "ülikogenud" noormehelt natuke pihta saanud.
Pavel Semjonov (20 võitu, 7 kaotust, 2 viiki) on poksimas leeduka Deividas Girulisega. Veebileht Warriors.lv nimetab leeduka saldoks 136 matši ja 118 võitu... Tegu on 22-aastase mehega. Ilmselgelt ei saa see tõele vastata.
Rain Karlson kuulutatakse võitjaks kohtunike ühehäälse otsusega.
Publik karjub "Marat! Marat!". Raini fänne ei paista. Neljas ja viimane raund algamas.
Karlson põikleb osavalt. Siinkohal pisut riivas vaid. Kolmas raund kohe algamas.
Sai vist pihta.
Karlsoni profikontol on kolm võitu. Mirzabalajevile on see üldse esimene poksimatš. Varem on ta teinud ainult kikkpoksi.
Lähme edasi poksimatšiga. Rain Karlson vs Marat Mirzabalajev. Mõlemad Eestist, üks küll Dagestani juurtega.
Nelja mehe turniiri teise poolfinaali võitja on kohtunike ühehäälse otsusega ukrainlane Alexander Oleinik. Teine finalist on kreeklane Petros Vardakas. Nendega kohtume veel täna hiljem.
Matš läbi! Ukrainlasel oli päris tugev pikkuse eelis. Oleinik "tantsis" ka oluliselt osavamalt ja valis hetki, millal rünnata. Turuk jäi juba algusest surve alla ja pidi edaspidi nõelama juba igal võimalusel. Võitjas ei tohiks küll kahtlust olla.
Ukrainlase kaitse on korralik.
Õhtu kolmas matš: teine nelja mehe turniiri poolfinaal Alexander Oleinik (Ukraina) vs Pavel Turuk (Valgevene). Mõlemad peaksid Eesti võitlusspordi publikule tuttavad olema. Tiitlivöösid on mehed samuti erinevaid võitnud.
Võitja ja pettunud kaotaja.
Matš läbi. Nähti ka selliseid õhulende. Kohtunike häältega 2:1 võitis kreeklane Petros Vardakas. Šveitslane on täiesti hämmingus ega usu oma kõrvu. Üldiselt oli üks kõva jalgadega andmine mõlemalt poolt. Heledad laksud kostsid kaugele.
Siin käib juba vähe tõsisem andmine esimesest raundist peale! Mängus on ikkagi võimalus järgmisel aastal KOK tiitlivööle võidelda.
Teiseks matšiks on valmis kreeklane Petros Vardakas (pildil) ja šveitslane Beni Osmanoski. Tegemist on nelja mehe turniiri esimese poolfinaaliga. Paraku turniirist eestlasi osa ei võta. Ahti Pikkur lõpetas hiljuti karjääri. Kõik neli meest on kaalukategoorias -85 kg. Reeglid samad (KOK reeglid, kõik võitluskunstid lubatud), matši pikkus 3x3 min.
Esimeses matšis alistas leedukas Michnevicius kohtunike häältega 2:1 Kevin Renno õpilase Marko Šultsi. 
Esimene matš läbi. Ootame kohtunike otsust, aga silmaga paistis, et leedukas oli kõvasti aktiivsem. Nokaudist oli asi väga kaugel.
Esimeses matšis tulevad ringi leedukas Devidas Michnevicius ja meie oma Marko Šults, kel treenerina nurgas Kevin Renno. Matši pikkus 3x3 min.
Kaarel Kose ja Cool D selfie-time!
TV3 video eilselt kaalumiselt:
https://g1.nh.ee/dgs/loader.php#id=204082
Enesekindel nagu alati. https://sport.delfi.ee/news/voitlussport/kingofkings/mirkko-moisar-tanaohtusest-vastasest-luhike-selg-on-nork-joudu-pole?id=79829062