Võimuvahetus epeenaiskonnas? Embrich pingile, Lehis ankrunaiseks

 (30)
Eestile lõpuks MM-ilt 6. koht!
Tallinna Spordhallis jätkuva naiste epeevehklemise MK-etapi lõpetas võistkonnavõistlus, mille finaalis alistas Eesti naiskond 24:21 Prantsusmaa.
Irina Embrich.Foto: Karli Saul

Eesti epeenaiskond jätkas veerandfinaalis kaotamise järel Hiinas Wuxis toimuval MM-il heitlust viienda koha nimel. Pääsu eest 5.-6. koha matšile kohtuti Poolaga, kes alistati lõpuks 43:33.

Poola puhul on tegemist väga tugeva konkurendiga. Kui Eesti võitis tänavusel EM-il pronksmedalid, siis Poola oli samal ajal hõbemedalitel. Kui Eesti krooniti mullu maailmameistriks, siis oli Poola poodiumi kolmandal astmel.

Poola vastu läks Eesti välja aga tavapärasest erineva koosseisuga. Kui seni on Eesti ankrunaiseks olnud ikka Irina Embrich, siis matšiks Poolaga võttis selle koha üle Katrina Lehis.

Embrich oli ankrunaiseks veel veerandfinaalis USA vastu, kuid seal tuli tal lisaajal ameeriklannale alla vanduda. Matšiks Poolaga oligi Embrich taandunud pingile ning lisaks Lehisele vehklesid veel Kristina Kuusk ja Julia Beljajeva.

Beljajeva suutis enda matšidega jääda plussi viie torkega, Kuusk nelja torkega ja Lehis ühe torkega.

Lõpuks sai Eesti MM-il kirja kuuenda koha, kuna otsustavas matšis jäädi 40:45 alla Prantsusmaale. Ka selles kohtumises ei teinud Embrich kaasa.