VIDEO | Koroonaviiruse epitsentris elav Kirpu: arvasin isegi alguses, et see on jama ja tavaline gripp

 (24)
Vehklejate portreed
Erika KirpuFoto: Jaanus Lensment

Epeevehklemise maailmameister ja kahekordne Euroopa meister Erika Kirpu, kes igapäevaselt elab ja treenib Itaalias Milanos, palus Eesti Olümpiakomitee Facebooki lehe vahendusel inimestel võtta koroonaviiruse pandeemiast tingitud eriolukorda tõsiselt ning püsida võimalusel kodus.

"Viimastel aastatel olen treeninud Itaalias Milanos, kus praegu asungi. Elame praegu ajaloolisel ajal ning pean oluliseks jagada teiega oma kogemust. Siin Itaalias, eriti Milanos, on koroonaviiurse epitsenter. Kõigepealt tahan öelda, et kuulun nende inimeste hulka, kes algused olid probleemi suhtes väga skeptilised. Rääkisin, et see on jama ja tegemist on tavalise gripiga ning ei uskunud, et sellest tuleb midagi tõsisemat. Me jätkasime treeningutega, reisisime ja osalesime võistlustel ning kõik tundus märkamatu, nagu seda poleks.

Tunnetasin ohtu, kui olime võistlemas Budapestis ning kuulsime, mis toimub Lombardias (Itaalia regioon, kus asub Milano). Olime kõik šokis - kuidas pannaksegi kinni? Kuidas saame koju? Mida teha? Mitme päeva pärast õnnestus meil Milanose naasta. Praeguseks olen juba kaks nädalat kodus istunud, välja arvatud siis, kui käin koeraga jalutamas. Jah - tänavatel pole rahvast, jah - linn on välja surnud, jah - linn on tühi, jah - istumine karantiinis, jah - me ei käi kuskil, jah - see on nii. See on nii tõsine ning see on kohutavalt igav. Samas on see meie igaühe vastutus. Saan aru, et seda on vaja teha. Sellepärast peame olema kõigeks valmis, sest see olukord on hetkel aktuaalne. Eestisse on see vaikselt jõudmas, kuid olukord võib süveneda.

Seotud lood:

Seepärast tuleb aru saada, et kõike võib juhtuda ning kodus püsimises pole midagi hullu. Seda tuleb võtta kui fakti ning peame võtma endale vastutuse. Ma ka alguses mõtlesin, et see viirus ei saa mind kuidagi puudutada, et surmajuhtumid on ainult vanemaealiste seas ja nõrgema tervisega inimeste seas. Ma ei mõistnud, et võin ise olla viirusekandja ning seda ise kellelegi edasi anda. Kui mina ise põeksin seda kergelt, ei tähenda see, et keegi teine põeb seda sama kergelt läbi. Sellele tuleb mõelda."

Vaata täispikka videot siit!

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!