Venemaa keeras Eesti epeenaiskonnale käru

 (135)
Eesti epeenaiskond saabus Poolast EM-ilt
Irina Embrich, Julia Beljajeva ja Kristina KuuskFoto: Karli Saul

Rio de Janeiro olümpiaks valmistuvat Eesti epeenaiskonda tabas tagasilöök, kui Venemaa vehklemiskoondis kokkuleppest taganes ja ühise treeninglaagri Moskva külje all ära jättis.

„Meil olid piletid ostetud ja viisad tehtud, kui venelased läinud nädalal teatasid, et kahjuks meid enam külla ei oodata, sest nende treeninglaager on kuulutatud kinniseks,“ rääkis naiskonna peatreener Kaido Kaaberma. „Ei tea, kas nad lõid araks või tuli käsk meid tõrjuda kõrgemalt poolt. Venemaa koondise treeneritega oli kõik varem kokku lepitud ja neil polnud ühistreeningute vastu midagi.“

Maailma edetabelis asub Venemaa epeenaiskond kolmandal, Eesti neljandal kohal, mis tähendab, et kokku võidakse minna alles finaalis.

„Ega see hea ole, et tugev laager ära jääb, ent mis ei tapa, teeb tugevaks,“ tunnistas Kaaberma. „Mõne teise koondisega koostööd enam kokku ei lepi – olümpiale minejad harjutavad, ülejäänud puhkavad. Siiski üritame kutsuda Eestisse Poola ja Leedu vehklejaid, et oleks kellega sparringmatše pidada.“

Epeenaiskonda kuuluvad Irina Embrich, Julia Beljajeva, Erika Kirpu ja varuvõistlejana Kristina Kuusk. Naiste epee individuaalturniir toimub Rio olümpia esimesel päeval 6. augustil, naiskonnavõistluses jagatakse medaleid 11. augustil.