VÄGEV! Nikolai Novosjolov võitis Pariisi MK-etapi finaalis maailma teist numbrit

 (47)
VÄGEV! Nikolai Novosjolov võitis Pariisi MK-etapi finaalis maailma teist numbrit
Nikolai Novosjolov kuldmedaliga poodiumil.Kuvatõmmis otseülekandest

Nikolai Novosjolov võitis epeevehklemise Pariisi MK-etapil esikoha, alistades finaalis maailma edetabeli teise numbri, ukrainlase Bogdan Nikishini 15:13.

Novosjolovile oli see karjääri kolmandaks MK-etapivõiduks. Kaks varasemat võitu sai ta 2010. ja 2012. aastal Tallinnas. Kahekordne maailmameister on võitnud ka kolm GP-etappi.

Nikishini kontol on neli MK-etapivõitu, viimati võidutses ta tänavu veebruaris Vancouveris. Tiitlivõistlustelt on tal ette näidata hulganisti meeskondlikke medaleid MM-idelt ja EM-idelt ning vaid üks individuaalne pronks 2016. aasta EM-ilt.

Avaringis alistas eestlane Hiina vehkleja Gaofeng Shi 15:6, seejärel ungarlase Gergely Siklosi ning kaheksandikfinaalis jaapanlase Koki Kano 15:13.

Veerandfinaalis sai Novosjolov tulemusega 15:6 jagu korealasest Byeungchan Jungist. Poolfinaalis sai Novosjolov 15:13 võidu hollandlase Bas Verwijleni üle.

Peeter Turnau langes välja teises ringis, kaotades ungarlasele Daniel Bertale. Sama kaugele jõudis ka Jüri Salm, kes pidi tunnistama korealase Kyoungdoo Parki 15:9 paremust. Sten Priinits põhiturniirile ei pääsenud.