Teenetemärgi kavaler Irina Embrich: mulle helistati juba eile ja lepiti tänaseks kokku intervjuu. Mõtlesin, et huvitav küll...

 (5)
Irina Embrich lilledega
Irina Embrich lilledegaFoto: Karli Saul

Epeevehkleja, 12 kordne tiitlivõistluste medalist Irina Embrich saab tänavu Eesti Vabariigi Presidendilt Kersti Kaljulaidilt Valgetähe III klassi teenetemärgi.

"Muidugi olen ma rõõmus ja üllatunud," sõnas sel korral ainsa tippsportlasena auväärsesse valikusse pääsenud Embrich. "Mulle helistati juba eile ja lepiti tänaseks kokku intervjuu. Mõtlesin, et huvitav küll, millega seoses seda intervjuud tahetakse. Nüüd on selgus majas," naeris vehkleja.

Oli vist pigem aja küsimus, millal teile teenetemärk määratakse, kuna tiitlivõistluste medalikollektsioon on Eesti sportlase kohta erandlikult võimas? "Kui üldiselt vaadata, siis võib-olla küll, aga ma pole niimoodi mõelnud. Igal juhul on Presidendi otsus üllatav ja meeldiv."

Teenetemärgid antakse pidulikult üle Eesti Vabariigi 101. sünnipäeva, 24. veebruari eel. Embrichil õnnestub vaatamata tihedale võistlusgraafikule tseremoonial kohal olla. "Vaatasin, et olen sel ajal Eestis ja saan vastuvõtule minna. Tahan seda kindlasti teha, selliseid hetki ei tule elu jooksul just palju."

Irina Embrich on epeevehklemise naiskonnavõistluse maailmameister ja kahekordne Euroopa meister.