Olümpiapääsme taganud Novosjolov: raske on rõõmustada sellise etapi järel


Nikolai Novosjolov
Nikolai NovosjolovFoto: Siim Lõvi

Nikolai Novosjolov kaotas küll epeevehklemise GP-etapil Budapestis avaringis, kuid kuna kõik tema lähimad konkurendid langesid samuti turniiri varajases faasis välja, tagas Novosjolov pääsu Rio olümpiale.

35-aastane Novosjolov tunnistas Delfile ja Eesti Päevalehele, et suurt rõõmu ta hetkel tunda ei oska.

"Selle etapiga saabki rahule jääda vaid selles osas, et kindlustasin mitteametlikult olümpiapileti. Midagi muud ma kahjuks korda saata ei suutnud," sõnas Novosjolov, vihjates, et tema Riosse pääs on ametlikult kindel alles siis, kui Eesti Olümpiakomitee saab vastava kinnituse.

Kahel järjestikusel GP-etapil ühe matšiga piirdunud Novosjolov on pettunud, et tänavusel hooajal on olnud väga palju ebaõnnestumisi. "Heade tulemustega väga hõisata ei saa. Hooaja algus oli veel tip-top, jõudsin MK-etapil kolme hulka, aga pärast seda on ebaõnnestumisi tõesti olnud liiga palju."

Seniseid altminekuid Novosjolov selgitada ei oska. "Mõtteainet jagub. Konkreetset rohtu ei ole veel leidnud, kuigi olen sellel teel, et antud olukord lahendada," arutles ta.

Novosjolov kavatseb nüüd aja maha võtta, et siis värske ja puhanuna olümpiaks valmistumist jätkata: "Kavatsen nn. stepsli seinast välja tõmmata ja pisut puhata. Siiani on olnud emotsionaalselt ja füüsiliselt väga raske."