Nikolai Novosjolov: medaleid ei osata enam õigesti hinnata

 (11)
Tallinna Mõõk
Nikolai Novosjolov.Foto: Priit Simson

Tänavu epeevehklemise Euroopa meistrivõistlustel hõbeda ja oma karjääri kaheksanda tiitlivõistluste medali võitnud Nikolai Novosjolovi sõnul on küll Eesti spordi üldine pilt hea, ent medalite rohkuse tõttu ei osata nende tähtsust enam piisavalt hinnata.

Millised on sinu jaoks Eesti spordi säravamad hetked lõppeval aastal?

"Ma arvan et see aasta on olnud Eesti spordi jaoks väga edukas," rääkis Novosjolov intervjuus ERR-ile. "Oli põhjust tunda rõõmu ja olla uhke. Minu jaoks oli ehk kõige emotsionaalsem meie spordiala (vehlemine), kus meie tüdrukud võitsid ikkagi kolm medalit korraga – see on märkimisväärne," jagus Novosjolovil kiidusõnu tänavu Euroopa meistrivõistlustel kolmikvõidu teeninud Eesti epeenaiskonnale.

Mis sa täna ütleksid – mis on sinu jaoks Eesti spordi plussid ja miinused?

"Raske öelda, aga ma arvan, et üldine pilt pole paha. Alati leiab kohti mille kallal toriseda. Viimasel ajal mulle tundub, et medaleid on tulnud hästi palju ja neid ei osata enam õigesti hinnata – võib-olla see on selline negatiivne pool, mis natukene kripeldab. Üldiselt ma arvan, et kõik arenevad, ka tulemused."

Eesti sportlased on sel aastal võitnud tiitlivõistlustel kokku 179 medalit, kuid täisksasvanute klassis võitsid olümpiaaladel medali vaid vehklejad Katrina Lehis, Kristina Kuusk, Julia Beljajeva, Nikolai Novosjolov, epeenaiskond ja kergejõustiklane Magnus Kirt.