Julia Beljajeva langes võistlustules juba avaringis, kus jäi napit ühe torkega 14:15 alla hiinlannale Guangjuan Houle.

Kvalifikatsiooniturniiri kaudu põhitabelisse pääsenud Kristina Kuusk alistas esimeses voorus kolmanda asetusega rumeenlanna Ana Maria Popescu kindlalt 15:8. Teises ringis läks ta vastamisi sakslanna Beate Christmanniga, kelle alistas 11:9.

Katrina Lehis läks kell 11 alanud kohtumises vastamisi Luksemburgi vehkleja Lis Rottler-Fautschiga. Lehis jäi peale torgetega 15:4 ning kohtub järgmises ringis ukrainlanna Anastassia Spasiga. Pääsu eest 16 parema hulka alistas Lehis kindlalt 15:9 Spasi.

Kaheksandikfinaalis sai Lehis põnevas lahingus napilt 14:15 lüüa korealannalt Sera Songilt. Kuusk suutis aga samal ajal alistada venelanna Ljubov Šutova 15:12 ning ainsa eestlannana seega kaheksa sekka jõuda. Seal on tema vastaseks ameeriklanna Isis Washington.

Veerandfinaali Kuuse ja Washingtoni vahel väga pingeliseks ei osutunud: eestlanna rebis juba alguses eest ära ning võttis lõpuks kindla 15:8 võidu, teenides sellega pääsu poolfinaali. Seal sai Kuusk aga 11:15 kaotuse Hong Kongi sportlaselt Man Wai Vivian Kongilt ning jäi lõpp-protokollis jagama kolmandat kohta.

ENNE TÄNAST:

Tänu kõrgele kohale maailma reitingus said otse 64 parema hulka hiljuti Doha GP etapi võitnud Julia Beljajeva ning valitsev Euroopa meister Katrina Lehis. Läbi kvalifikatsiooni jõudis sihile vaid Kristina Kuusk.

Kvalifikatsiooni play-off ringides oli Kuusk üle hispaanlannast Alejandra Cisnerost 15:8, venelannast Tatjana Andrjušinast 15:13 ja otsustavas ringis koondisekaaslasest Erika Kirpust 15:6.

Nelli Differt lõpetas võistluse 74., Kirpu 79., Irina Embrich 104. ja Veronika Zuikova 122. kohaga.

Põhitabeli esimeses ringis läheb Kuusk kokku 3. asetust omava rumeenlanna Ana Maria Popescuga. Beljajeva vastaseks on Guangjuan Hou Hiinast, Lehis ristab relva Luksemburgi vehkleja Lis Rottler-Fautschiga.

Meie kõik kolm naist vehklevad tabeli alumise poole peal.