Kellele hea, kellele halb. Nelis-Naukase õpilased ja lapsevanemad koostasid treeneri toetuseks kirja

 (57)
Eesti vehklemise karikavõistlused, naised
Helen Nelis-Naukas koos oma poja Sten PriinitsagaFoto: Priit Simson

Pärast seda, kui kolme lapsevanema poolt allkirjastatud kirjas nõuti Haapsalu vehklemistreeneri Helen Nelis-Naukasele lastega töötamise keeldu, koostasid paljud tema õpilased ja nende vanemad omapoolse kirja, kus teda nimetatakse parimaks laste treeneriks.

Kirjades käib jutt justkui kahest erinevast inimesest. 28. jaanuaril koostatud kirjas väidetakse, et Nelis-Naukas olevat lastele ohtlik ning tema karjumised, ropendamised ja lisaks mõnitamised, olevat treeningute tavapärased osad. Selle kirja põhjal tegi Haapsalu linnale kuuluva Läänela spordikool treenerile hoiatuse.

Teises, 5. veebruaril koostatud kirjas aga märgitakse, et Nelis-Naukas on pühendunud laste treenimisele, nende füüsilise ja vaimsele arengule ning lastele meeldib tema treeningutel käija.

„Me ei ole absoluutselt nõus Katrin Niini väitega. Helen sobib väga hästi laste treeneriks. Helen ei karju, ei ropenda, ei mõnita kedagi trennis ja ei loobi asju. Helen on parim treener, meie lastele meeldib vehelda."

Legendaarse treeneri toetuseks avaldatud kirjale andsid oma allkirja ka Eesti koondisse kuuluvad tippvehklejad Katrina Lehis ja Nelli Differt. Lisas hulk lapsevanemaid.

Helen Nelis-Naukase toetuseks koostatud kiri reporo