Kaido Kaaberma: see medal oli vaid vaheetapp enne olümpiamänge

 (2)
Selgus OM-i esimene vastane!
Kaido Kaaberma: see medal oli vaid vaheetapp enne olümpiamänge
Kaido KaabermaFoto: Madis Veltman

Poolas teistkordselt Euroopa meistriks tulnud Eesti epeenaiskonna peatreener Kaido Kaaberma ütles, et aasta põhieesmärk on ikkagi olümpiamedal ning nägi neliku Irina Embrichi, Erika Kirpu, Julia Beljajeva, Kristina Kuuse esituses isegi vajakajäämisi.

"Medal on hea, aga see on kõigest vaheetapp enne olümpiamänge. Tõetund tuleb pooleteise kuu pärast," ütles Kaaberma Delfile ja Eesti Päevalehele.

"Tüdrukud vehklesid turniiril taktikaliselt perfektselt. Embrich oli suurepärane, aga teised võiksid veelgi paremad olla. Neil tuli mõningaid lollusi sisse."

"Taktika nägi ette, et anname Embrichile viimaseks matšiks võimalikult hea seisu. Tema närvikava on korras ning oma kogemustega tõi ta need võidud ära."

Epeenaiskond viibib enne Rio de Janeiro olümpiamänge laagrites Käärikul, Venemaal ja viimasena Tallinnas. Enne lõppenud EM-i pidid nad laagerdama Poolas, aga muutsid treeningpaiga viimasel hetkel Moskva vastu.

Ühtlasi selgus täna, et eestlannade koht maailma edetabelis jääb samaks - neljas. See tähendab, et olümpial peetakse esimene matš viiendal real asuva Korea vastu. Esinumber on jätkuvalt Rumeenia, teine Hiina ja kolmas Venemaa.