Irina Embrichi ilus teekond Budapesti GP-l lõppes poolfinaalis

 (22)
Tallinna Spordhallis jätkuva naiste epeevehklemise MK-etapi lõpetas võistkonnavõistlus, mille finaalis alistas Eesti naiskond 24:21 Prantsusmaa.
Irina Embrich.Foto: Karli Saul

Budapestis peetaval epeevehklemise GP-etapil suutis Eesti koondislastest kõrgesse mängu sekkuda vaid Irina Embrich, kes saavutas kolmanda koha.

Embrich oli põhiturniiri esimeses ringis ehk 64 seas 15:6 üle šveitslannast Manon Emmeneggerist. Teises ringis alistas ta 15:10 ameeriklanna Kelly Hurley. Kaheksandikfinaalis kohtus Embrich Brasiilia esindaja Nathalie Moellhauseniga. Eestlanna oli Moellhausenist parem torgetega 15:13 ja kindlustas koha kaheksa parema seas.

Veerandfinaalis ootas Embrichi ees Lõuna-Korea sportlane, maailma kolmas number Injeong Choi. Embrich alistas tasavägises kohtumises korealanna 15:14. Embrich oli veel pool minutit enne lõppu 14:12 ees, aga Choi suutis vahe tagasi vehelda ning matši lisaminutile viia. Otsustava torke sai siiski kirja lõpuks eestlanna.

Poolfinaalis kohtus Embrich prantslanna Alexandra Louis Mariega. Embrich juhtis 4:3, aga seejärel tegi 4:1 spurdi prantslanna. Louis Marie edu enam käest ei andnudki ja sai lõpuks võidu torgetega 15:8.

Finaalis kohtub Louis Marie korealanna Sera Songiga.

Erika Kirpu kohtus 64 seas ameeriklanna Katharine Holmesiga ja võitis 11:9. Teises ringis jäi ta 12:15 alla venelanna Violetta Kolobovale.

Katrina Lehis jäi 64 hulgas 13:15 alla Lõuna-Korea vehklejale Hyein Leele.

Seotud lood:

Laupäevasel alagrupiturniiril langesid konkurentsist Nelli Differt ja Julia Beljajeva.

Meeste seas kaotas Sten Priinits esimeses ringis soomlasele Niko Vuorinenile 13:15 ja pidi leppima 51. kohaga.