FOTOD | Lehis lülitati ikkagi MM-koondisesse, värske EM-pronks lükati kõrvale

 (57)
Eesti epeevehklemise meistrivõistlused 2018
Katrina Lehis.Foto: Hendrik Osula

Värske epeevehklemise Euroopa meister Katrina Lehis kinnitati ka MM-ile sõitvasse Eesti koondisesse. Esialgu pidi Lehis jääma Hiinas toimuvast MM-ist kõrvale, kuid Eesti Vehklemisliidu juhatus otsustas täna, et Lehis pääseb siiski koondisesse.

Lehise koondisesse lisamine aga tähendab, et keegi peab välja jääma. Vastavalt juhatuse otsusele lükati koondisest välja Erika Kirpu, kes oli lõppenud EM-il individuaalvõistlusel 14. ja kuulus pronksi võitnud naiskonda.

Maikuus toimunud juhatuse koosolekul kinnitati MM-koondis, kuhu kuulusid vastavalt edetabelile Julia Beljajeva, Kristina Kuusk ja Erika Kirpu ning peatreener Kaido Kaaberma otsusega Irina Embrich. Nüüd vaadati aga toonane otsus üle ning Kirpu asendati värske Euroopa meistriga.

Seotud lood:

Vehklemisliidu presidendi Margus Hansoni sõnul jõudis juhatus otsusele, et MM-koondises peavad olema kõik EM-il individuaalse medali võitnud sportlased. Seega tuli kindlasti MM-koondisesse kaasata Lehis, Kuusk ja Beljajeva. Neljanda koondislase sai valida peatreener Kaaberma. Kirpu ja Embrichi võrdluses langes Kaaberma valik Embrichile.

Vehklemise MM toimub sel aastal 19.-27. juulini Hiinas Wuxis.