FOTOD: Kullanaine Embrich: hakkasin juba mõtlema, et Eesti meistrivõistlused pole minu jaoks

Kullamees Priinits: kahju, et Novosjolov finaali ei jõudnud
Eesti meistrivõistlused vehklemise 2016
Eesti meistrivõistlused vehklemises 2016Foto: Karli Saul

Eesti epeevehklemise esinumber, maailma kaheksas mõõk Irina Embrich pidi ootama kolmandat Eesti meistritiitlit üheksa aastat.

„Hakkasin juba mõtlema, et Eesti meistrivõistlused pole minu jaoks,“ naeris Embrich pärast finaali, kus ta alistas eksmaailmameistri Julia Beljajeva. „Tulin seegi kord võitlema, aga mitte võitma. Kas just teine noorus, aga olen jõudnud väga heasse vormi.“

Poolfinaalis alistas Embrich maailma edetabelis paremuselt teise eestlanna, 10. real paikneva Katrina Lehise 15:12. Beljajeva oli sama seisuga üle Kristina Kuusest.

Kui naiste turniiril üllatusi ei sündinud, siis meeste seas küll. Kahekordne maailmameister ja pääsme Rio de Janeiro olümpiale teeninud Nikolai Novosjolov kaotas juba 1/16-finaalis Tõnis Rennule 14:15. „Vehklemine on selline, kord võidab üks, kord teine,“ kommenteeris Novosjolovi treener Igor Tšikinjov.

Eesti meistriks krooniti Sten Priinits, kes alistas finaalis Eesti Vehklemisliidu peasekretäri Jüri Salmi 15:10.

„Tahtnuks Novosjoloviga finaalis kohtuda, kuid jälle ei saanud, ta kaotas juba varem,“ sõnas Priinits. „Pole temaga Eesti meistrivõistlustel kunagi kullamatšis kokku läinud, alati kohtume juba varasemas faasis.“ Priinits lisas, et Novosjolovi kaotus pani tallegi pinged peale. „Sest hetkest oli selge, et kõik peale kulla on ebaõnnestumine.“