FOTOD | Kahju! Eesti epeenaiskond langes Tallinna Mõõgal kõrgest konkurentsist veerandfinaalis, eestlannadele viies koht

 (26)

Vehklemisturniiril Tallinna Mõõk on pühapäeval kavas naiskonnavõistlus, mis on väga oluline ka Tokyo olümpiamängudele pääsemist silmas pidades, sest mängus on olümpiareitingu punktid. Eesti naiskond alustas kahe võiduga, kuidas kaotas seejärel paraku USA-le. Lõpuks võeti viies koht.

Eesti naiskond koosseisus Katrina Lehis, Erika Kirpu, Julia Beljajeva ja Kristina Kuusk kohtus avaringis ehk 1/16-finaalis Suurbritanniaga ning teenis napi võidu 45:44. Eestlannad tegid tähtsa vahespurdi kuuendas minimatšis, mille Lehis võitis 8:5, viies Eesti 30:27 ette. Viimases matšis suutis britt Susan Maria Sica Lehise vastu neljapunktilise kaotusseisu tagasi vehelda ja viigistas 41:41-le, ent lõpus oli eestlanna siiski kindlam.

Eesti läks järgnevalt vastamisi Rumeeniaga, kes oli avamatšis alistanud Tšehhi ülikindlalt 45:28. Ka selles kohtumises tegi just Lehis kuuendas minimatšis otsustava vahespurdi (4:1) ning eestlannad hoidsid seejärel mõnepunktilist edu lõpuni, teenides võidu 38:32.

Seotud lood:

Veerandfinaalis kohtus Eesti USA-ga, kes oli 16 hulgas parem Jaapanist 39:34. Eestlannad paraku USA-le vastu ei saanud ning pidid vastu võtma kaotuse 38:44. Eesti jätkab nüüd matšidega 5.-8. kohani. Järgnevalt kohtuti Venemaale kaotanud Saksamaaga. Eestlannad sai sakslannade üle võidu torgetega 36:27.

Viienda koha matšis ootas Eestit ees Itaalia, kes oli omakorda 45:40 parem Ukrainast. Eestlannad alistasid Itaalia 34:27, mis tähendas, et Eesti teenis viienda koha. Sellega teeniti ühtlasi olümpiamängude kvalifikatsiooni arvestuses kaks punkti rohkem kui Itaalia. OM-ile pääsevate Euroopa võistkondade seas jääb Eesti praegu viimasel edasipääsukohal paiknevast Itaaliast siiski 42 silma kaugusele.

Finaalis läksid omavahel vastamisi Venemaa ja Poola. Poolatarid said väga tasavägises kohtumises magusa 45:44 võidu. Pronksimatšis alistas USA 43:35 Hiina.

Tallinna Mõõga individuaalturniir lõppes eestlannade jaoks kollektiivse altminekuga, sest kõik viis põhitabelisse jõudnud Eesti vehklejat kaotasid avaringis.