Erika Kirpu alistas Dubai MK-etapil Katrina Lehise, kuid kaotas seejärel veerandfinaalis

Novosjolov kaotas Pariisis avaringis
Erika Kirpu
Erika KirpuFoto: Hendrik Osula

Epeevehklemise Dubai MK-etapil oli eestlannade parimaks Erika Kirpu, kes alistas kaheksandikfinaalis Katrina Lehise, kuid pidi seejärel veerandfinaalis vastu võtma kaotuse maailma esinumbrilt.

Dubai MK-etapil pääsesid põhiturniirile kuus Eesti vehklejat - Katrina Lehis, Julia Beljajeva ja Kristina Kuusk said edasi tänu kõrgele kohale maailma edetabelis, läbi eelringide jõudsid põhitabelisse Nelli Differt, Irina Embrich ja Erika Kirpu.

Kirpu, Lehis ja Kuusk kaheksandikfinaali

Põhitabeli avaringis ehk 64 hulgas alistas Katrina Lehis ameeriklanna Katherine Nixoni 14:7, Kristina Kuusk sakslanna Alexandra Ehleri 15:13, Erika Kirpu prantslanna Coraline Vitalise 15:14, Irina Embrich venelanna Tatiana Gudkova 15:6 ja Nelli Differt prantslanna Josephine Jacques Andre Coquini 13:10. Ainsana langes välja Julia Beljajeva, kes kaotas hiinlanna Anqi Xu`le 11:15.

Seotud lood:

32 hulgas alistas Kirpu prantslanna Camille Nabethi 15:7, Kuusk võitis eestlannade duellis Differti 15:13 ja Lehis alistas itaallanna Alberta Santuccio 15:9. Välja langes Embrich, kes kaotas Vivian Kongile 12:15.

Kaheksandikfinaalis läksid omavahel kokku Kirpu ja Lehis ning 15:12 võidu võttis Kirpu. Kuusk kaotas kõige napimalt rumeenlanna Ana Maria Popescule 14:15 ega suutnud kaheksa parema hulka murda.

Veerandfinaalis sai kahjuks otsa ka Kirpu teekond, kes alistus maailma esinumber Vivian Kongile 9:15.

Mehed kaotasid Pariisis avaringis

Mehed vehklevad sel nädalavahetusel Pariisi MK-etapil. Tänu kõrgele kohale maailma edetabeli ei pidanud eelringides vehklema Nikolai Novosjolov. Tema esimeseks vastaseks oli põhiturniiril 64 parema hulgas Tristan Tulen (Holland), kellele ta paraku kaotas 9:15.

Sten Priinits sai alagrupis viis võitu ja ühe kaotuse ning alistas seejärel 15:4 Ricardo Candeiase ja 10:9 Jongkwan Na. Priinitsa põhiturniiri esimeseks vastaseks oli Vitalii Medvediev Ukrainast, kellele ta kaotas 8:9.