Budapesti vehklemisturniiri koroonajuhtumite arv tõusis veelgi. Koos haigestunutega võistelnud eestlased on terved

 (4)
Budapesti vehklemisturniiri koroonajuhtumite arv tõusis veelgi. Koos haigestunutega võistelnud eestlased on terved
Irina Embrich ja hiinlanna Yiwen Sun 2017. aastal Leipzigis.Foto: AFP/SCANPIX

Lisaks juba varem teada olnud kolmele koroonaviiruse juhtumile Lõuna-Korea epeenaiskonnas on positiivse koroonaproovi andnud ka kolm Hiina vehklejat.

Hiina vehklemisliit teatas, et kõik kolm nakatunut osalesid 6.-8. märtsini Budapestis kinniste uste taga peetud GP-turniiril nagu ka korealannad.

Nakatunud hiinlased toimetati Pekingi haiglasse, kuigi neil on vaid kerged haigussümptomid.

Ungari vehklemisliidu sõnul kinnitasid kõik Budapesti GP-l osalejad enne turniiri, et nende koroonaviiruse testid on olnud negatiivsed ning nad pole viimastel nädalatel kriisipiirkondi külastanud.

Budapesti turniiril osalesid ka seitse Eesti epeenaist, kellest parimana sai Irina Embrich pronksmedali. Erika Kirpu sai 22., Katrina Lehis 37., Veronika Zuikova 73., Julia Beljajeva 122., Nelli Differt 161. ja Laura Kütt 200. koha.

Eesti vehklemisliidu peasekretär Heino Märks kinnitas, et kõik Eesti epeenaised on terved, kuid vastavalt välisriigist naasnud inimestele kehtivate reeglitele kodus karantiinis.

"Oleme positiivsed, aga meelestatuselt. Kui karantiiniaeg läbi saab, hakatakse treenima Audentese saalis. Hetkel täidavad kõik küsitlusi, mida EOK seal treenimiseks nõuab. Valmistume olümpiaks," ütles Märks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!