BLOGI JA FOTOD | Eestlannad ebaõnnestusid koduse MK individuaalturniiril, esikoha saavutas Lõuna-Korea vehkleja

(24)

Naiste epee hooaja esimesel MK-etapil Tallinnas jõudis neli Eesti vehklejat põhiturniirile. Kaheksandikfinaali pääses ainsa eestlannana aga Kristina Kuusk, kes alistus seal hiinlannale Yiwen Sunile 11:15. Esikoha saavutas Lõuna-Korea vehkleja Hyojung Jung, Kuusk teenis 13. koha.

Esmakordselt MK-etapil põhiturniirile jõudnud Veronika Zuikova alistus esimeses ringis Lõuna-Korea vehklejale A Lam Shinile 9:15. Julia Beljajeva ja Katrina Lehis jõudsid 32 parema hulka, kus mõlemad kaotasid hiinlannale. Chengzi Xu võitis Lehist koguni 15:5, Yiwen Sun alistas lisaajal 6:5 Beljajeva.

Ainsa eestlannana jõudis kaheksandikfinaali Kristina Kuusk, kes alistas 32 parima hulgas 15:12 venelanna Irina Ohhotnikova. Kaheksandikfinaalis pidi aga Kuusk tunnistama Beljajeva alistanud Suni 11:15 paremust.

Finaali murdsid end korealanna Hyojung Jung ja Hong Kongi vehkleja Man Wai Vivian Kong, kes mõlemad võitsid oma poolfinaali ühe torkega. Finaalmatšis oli parem Jung tulemusega 10:6.

Alagrupiturniiriga pidid seekord piirduma teiste seas ka Irina Embrich, Karoliine Loit ja Erika Kirpu.

TALLINNA MÕÕK
Põneva finaalmatši võitis Jung tulemusega 10:6.
Finaali on jõudnud korealanna Hyojung Jung ja Hong Kongi vehkleja Man Wai Vivian Kong.
Homme algab võistkonnavõistlus. Eestlased lähevad võistlema koosseisus: Kristina Kuusk, Katrina Lehis, Irina Embrich ja Julia Beljajeva.
Kohtumine on lõppenud! Kuusk kaotab Sunile 11:15. Sellega on eestlannade jaoks turniir läbi.
Kuusk  vähendab vahet. 26 sekundit jäänud. Kuusk maas 9:11.
Minu on jäänud kohtumise lõpuni. Sun on ees 10:7.
Kaks minutit veel vehelda. Hiinlanna on ees 8:5.
Kuusk tegi teisel kolmandikul tugeva lõpu ja vähendas vahet kahe torke võrra. Sun juhib enne viimast perioodi 5:4.
Kuusk on hiinlanna vastu maas 2:4.
Sun on pääsenud Kuuse vastu 3:1 juhtima.
Seis on 1:1 ja jätkub teine kolmandik.
Kohtumine on alanud! Kuusk on juhtimas hiinlanna vastu 1:0.
13.50 hakkab Kuusk vehklema hiinlanna Suni vastu, kes eelmises ringis alistas Beljajeva.
Kuusk tuli 10:12 kaotusseisust välja ja võitis 15:13 ning jõudis kaheksandikfinaali!
Topelttorge. Kuusk on punkti kaugusel kaheksandikfinaalist.
Super! Kuusk on läinud juhtima 13:12.
Kuusk on jäänud raskesse seisu. Ohhotnikova on ees 12:10.
Kaks minutit on jäänud. Kuusk juhib 8:7.
Pärast teist perioodi juhib Kuusk 6:5.
Kuusk pääseb 5:3 juhtima!
Järjekordne topelttorge, seis on viigis 3:3.
Minut on veheldud. Seis on viigis 1:1.
Peatselt algab kohtumine Kuuse jaoks, kes on veel ainsa eestlannana konkurentsis. Tema vastaseks on venelanna Irina Ohhotnikova.
Kahju! Beljajeva ja Lehis langevad konkurentsist. Beljajeva kaotas lisaajal 5:6 Sunile. Lehis kaotas 5:15 Xule.
Beljajevile on antud ka prioriteet ehk kui minuti jooksul torkeid ei tehta, võidab Beljajeva.
Beljajeva matš läheb lisaajale! Lehis on kahjuks maas 5:12 Xu vastu.
Veidi üle minuti vehelda, Beljajeva viigistas 5:5!
Sun juhib Beljajevat 5:3.
Lehis on hiinlanna vastu maas juba 3:7. Beljajeva vähendas vahe 2:3 peale.
Beljajeva on maas 1:3 pärast teist kolmandikku.
Lehis on maas 2:5. Teist kolmandikku on jäänud vehelda veel minut.
Eestlannad raskes seisus. Lehis on maas 0:3, Beljajeva 0:2.
Nii Beljajeva kui Lehise matšis mindi üle teisele kolmandikule, sest fikseeriti passiivne minut.
Mõlemas matšis juhivad hiinlannad. Lehis on maas 0:2, Beljajeva 0:1.
Peatselt on jätkumas Tallinna MK-etapp. Katrina Lehis hakkab vehklema hiinlanna Chengzi Xuga. Julia Beljajeva kohtub hiinlanna Yiwen Suniga.
Eestlannade jaoks jätkub turniir kell 12, kui nii Beljajeva kui Lehis hakkavad püüdma pääsu kaheksandikfinaali.
Kohtumine on lõppenud! Shin alistab Zuikova 15:9. Esmakordselt põhiturniirile jõudnud Zuikova võib turniiriga rahule jääda.
Teisel kolmandikul on paremini vehelnud korealanna, kes juhib juba 13:8.
Esimene periood möödus tasavägiselt. Seis on viigis 5:5.
Nüüd algab põhiturniir Veronika Zuikova jaoks, kes läheb vastamisi Lõuna-Korea sportlase A Lam Shiniga.
Juhul, kui Kuusk ja Beljajeva oma järgmise ringi vastased alistavad, lähevad eestlannad kokku kaheksandikfinaalis juba omavahel!
Kuuse vastaseks järgmises ringis on taas venelanna. Irina Okhotnikova alistas 15:14 prantslanna Camille Nabethi.
Kolmest kolm! Kuusk alistab Andrjušina 13:12 ja jõuab kolmanda eestlannana 32 parema sekka!
Kohtumise lõpp on kujunemas põnevaks. Venelanna tegi viimasel minutil mitu torget ning jõudis 8:12 seisul 11:12-ni.
Kristina Kuusk on teist kolmandikku paremini alustanud, juhtides venelanna vastu 7:4.
Kuusk on pärast esimest kolmandikku venelannaga 3:3 viigis.
Järgmise eestlasena hakkab vehklema Kristina Kuusk, kelle vastaseks on venelanna Tatjana Andryušina.
Vahepeal on selgunud ka Lehise vastane järgmises ringis, kelleks on hiinlanna Chengzi Xu.
Beljajeva kohtub kell 12 algavas kohtumises hiinlanna Yiwen Suniga, kes Rio olümpial võitis individuaalturniiril pronksmedali.
Beljajeva kindlustas samuti pääsu 32 parema sekka, alistades prantslanna 15:11!
Beljajeva on pärast teist perioodi juhtimas 9:6.
Beljajeva võitis esimese kolmandiku prantslanna vastu 4:2.
Järgmisena on eestlannadest võistlustules Julia Beljajeva, kelle vastaseks on prantslanna Josephine Jacques Andre Coquin.
Lehis alistab vastase 12:10 ning jõuab 32 parema hulka!
Pärast kahte kolmandikku juhib Lehis torgetega 7:3.
64 parima seas vehkleb eestlannadest esimesena Katrina Lehis, kelle vastaseks on Hong Kongi vehkleja Hsieh Kaylin Yin Yan.
Hommikust vehklemishuvilised! Täna on Tallinna Mõõga põhiturniiril võistlustules neli eestlannat.