Zirk teise ajaga finaalis: ei pannud veel kõike välja


Zirk teise ajaga finaalis: ei pannud veel kõike välja
Kregor Zirk (neljandal rajal püsti)Foto: Rasmus Voolaid

Kregor Zirk tuli Euroopa noorte olümpiafestivali avapäeval 200 meetri vabaltujumises viiendaks ning pääses 100 meetri liblikujumises paremuselt teise ajaga homsesse finaali.

200 meetri vabaltujumises ujus Zirk ajaks 1,51,25, mis jättis ta medalist 83 sajandiku kaugusele. „Krooliga jäin küll rahule, üle sekundi hommikusest ajast parem ja viies koht on mulle täitsa sobiv. Medal oli ikka kaugel. Need esimesed panid üle oma võimete,“ rääkis Zirk, kes tegi 200 meetri vabaujumises Eesti juunioride rekordi.

Mõned kümned minutid hiljem hüppas tartlane uuesti basseini, kui vaja oli läbida 100 meetri liblikujumise poolfinaal. „Liblikas oli ka okei, ei pannud päris kõike välja, jätsin finaaliks.“ Mida finaalist oodata? „Ma arvan, esimesel on vaja alla 54 sekundi kindlasti ujuda,“ ütles Zirk ning lubas, et on selleks võimeline.

Zirk osaleb olümpiafestivalil veel kahel distantsil, eriti ootab ta 100 meetri vabaltujumist. „Eelviimasel päeval on 100 meetrit vabalt ning sealt ootan ka head tulemust. 200 meetrit liblikat on praegu minu jaoks veel natuke liiga raske.“