Võimsas hoos Kregor Zirk püstitas Euroopa juunioride hooaja tippmargi

 (1)
Kregor Zirk
Kregor ZirkFoto: Eesti Ujumisliit

Inglismaal treeniv ujuja Kregor Zirk oli võistlustules Millfieldi kooli ujulas toimuval Briti edela piirkonna talvistel meistrivõistlustel.

17-aastane ujuja oli suurepärases hoos ning ujus uue Euroopa hooaja tippmargi ning 4 uut Eesti hooaja tippmarki, Lisaks pälvis noormees kuus alavõitu, kirjutab Priit Aaviku Ujumisblogi.

Juunioride Euroopa hooaja tippmark sündis 200 m vabaltujumises, kus Zirk sai kirja tulemuseks 1.47,36. Selle ajaga nihutas ta ka Eesti hooaja tippmarki ligi kuue sekundiga. Esimese koha saavutanud Zirgi isiklik rekord sel distantsil on 1.46,48.

Suurepärast kiirust näitas 17-aastane ujuja ka 50 ja 100 m seliliujumises. Mõlemal distantsil ujus ta suured isiklikud rekordid ning tõusis Eesti kõigi aegade edetabelis neljandale ja kolmandale kohale. Ajad vastavalt 24,70 ja 53,05. Omavanuste Euroopa hooaja edetabelis annavad need tulemused teise ja kolmanda positsiooni. Eesti hooaja edetabelis tõusis ta nende tulemustega esimeseks.

Võidumarss jätkus Jon Ruddi ja Kaja Haljaste hoolealusel 100 m ja 200 m kompleksujumises. Lühemal kompleksujumise distantsil ei jäänud kaugele ka Ralf Tribuntsovi nimel olev juunioride rekord 54,87, kuid täna Zirk selle ajani veel ei küündinud. Ta läbis 100 m kompleksi uue isikliku rekordiga 55,58. Juuksekarva jagu jäi eestlasel isiklikust tippmargist puudu 200 m kompleksujumises, kus sai kirja tulemuseks 2.02,44.

Poodiumi kõige kõrgemale astmele astus Zirk ka 50 m liblikujumises ajaga 24,08. See aeg annab noormehele omaealiste Euroopa hooaja edetabelis neljanda koha. Kuldsete medalite vahele eksis ära ka 400 m vabaltujumise hõbemedal. Aeg 3.50,13 andis Zirgile hõbemedali ning uue Eesti hooaja tippmargi.