VIDEO: Võimas! Triin Aljand võitis Euroopa meistrivõistlustelt hõbeda

 (50)
VIDEO: Võimas! Triin Aljand võitis Euroopa meistrivõistlustelt hõbeda
Delfi

Poolas, Szczecin´is algasid neljapäeval lühiraja ujumise Euroopa meistrivõistlused. Lisaks Martti Aljandile näitab head hoogu Triin Aljand, kes 50 meetri liblikujumises jõudis parima ajaga finaali ning sai lõpuks hõbemedali. Tema aeg finaalis 25,51 sekundit. Mullusel EM´il oli Aljand samal alal kolmas.

Euroopa meistriks krooniti taanlanna Jeanette Otessen, kes ujus finaalis meistrivõistluste rekordiks 24,92 sekundit. Pronksi pälvis Svetlana Khakhlova Valgevenest ajaga 25,96.

FINAALI PROTOKOLL

Vaata videot finaalist:

-------------------------

Aljand läbis eelujumise ajaga 25,63 ning edestas lähimat konkurenti Jeanette Otteseni 0,11 sekundiga. Poolfinaalis oli Aljandi aeg 25,70 ning taaskord oli see parim tulemus. Medalid jagatakse veel täna õhtul.

Lisaks Aljandile pääses poolfinaali ka Annika Saarnak, kes eelujumises sai 41. võistleja seas eelviimase kvalifitseerujana 19. aja 26,95. Poolfinaalis oli Saarnaki aeg 26,86. See andis kokkuvõttes 18. koha.

Meeste 50 meetri seliliujumises poolfinaali jõudnud Andres Olvik sai õhtupoolses programmis ajaks 24,77 ja 20. koha. Poolfinaali pääses Olvik õige napilt, tänu ümberujumisele, kus ta näitas Eesti rekordi lähedast aega 24,63 sekundit.