VIDEO: 18-kordne olümpiavõitja Phelps teeb täna Arizonas comebacki


18-kordne olümpiavõitja Michael Phelps naaseb täna pärast ligi kaheaastast pausi tippsporti, lüües kaasa kodumaal Arizonas Mesas toimuval Arena Grand Prix nimelisel võistlusel 50 ja 100 meetri vabau- ning 100 meetri liblikumises.

Kõigi aegade edukaim olümpiasportlane, kes on võistlusbasseinist eemal olnud täpselt 628 päeva ehk alates 2012. aasta 4. augustist, ütles eilsel pressikonverentsil: "Endale teadaolevalt ei kirjuta ma ühelegi lepingule alla. Teen seda sellepärast, et tahan. Teen seda enda pärast. Kui ma ei saa enam nii edukaks nagu te arvate või eeldate, siis on see teie arvamus. Naudin lihtsalt basseinis olemist ja ujumissporti ning teen seda lõbuga."

Phelps on oma kauaaegse treeneri Bob Bowmani juures North Baltimore'is treeninud taas alates mullu novembrist. "Ta teeb nüüd trenni palju rõõmsama näoga," iseloomustas Bowman 28-aastast tagasitulijat, kelle nimel on endiselt kolm individuaalset pika raja maailmarekordit, nende hulgas ka 100 meetri libikujumise oma.

Paljude arvates oleks ta võimeline ka 2016. aastal Rio de Janeiros just sel distantsil neljandat olümpiat järjest võidutsema.