Ujumisliit viis traagiliste õnnetuste tõttu läbi stardipukkide kontrolli

 (4)
Stardipukkide testimine
Stardipukkide testimineFoto: Eesti Ujumisliit

19.-21. detsembril toimuvad Tallinnas Kalev Spa Veekeskuses Eesti lühirajaujumise meistrivõistlused. Kuna novembri lõpus Aura ujulas toimunud võistlustel vigastasid kaks noorujujat stardipukkidelt vette hüpates tõsiselt vasaku käe keskmist sõrme (ühel neist tuli sõrm amputeerida), viis Eesti Ujumisliit meistrivõistluste eel läbi stardipukkide põhjaliku kontrolli.

"Võistlejad hüppavad Eesti lühiraja meistrivõistluste ajal Kalev Spa Veekeskuse statsionaarsete pukkide pealt, millele on kinnitatud spetsiaalsed võistlusplaadid. Neid võistlusplaate on Vihuri metallitöökojas täiendatud kinnituskohtadega ning töökojas tehti ka korralised hooldustööd," teatas Eesti Ujumisliit pressiteates.

"Veekeskusesse korrektselt ja kindlalt statsionaarsete pukkide peale kinnitatud stardiplaatide pealt on ujujad, sh Eesti koondislased saanud eile ja täna harjutada. Ujujate tagasiside oli, et võistluste ajal on võistlusplaatide kasutamine vajalik. Samuti pidas Eesti Ujumisliit nõu Eesti ujumisklubidega ning üheskoos otsustati Eesti lühiraja meistrivõistluste startidel kasutada spetsiaalseid võistlusplaate."

Delfi TV teeb homme algusega kell 16.00 lühiraja meistrivõistluste avapäevast otseülekande.

Ajakava:
1. osa Laupäev, 19. detsember kl 16.00
2. osa Pühapäev, 20. detsember kl 10.00
3. osa Pühapäev, 20. detsember kl 17.00
4. osa Eesmaspäev, 21. detsember kl 10.00

Seotud lood:

Stardiprotokolli leiab siit: http://swimming.ee/failid/1202.pdf

Võistluste live-tulemused: http://www.swimming.ee/live/emv_sc_2015/