Ujumiskoondise peatreeneri kohale laekus neli avaldust

 (5)
Ujumine - Kalev Open
UjumineFoto: Ilmar Saabas

Augusti lõpus kuulutas Eesti Ujumisliit välja koondise peatreeneri konkursi, millele laekus kokku neli avaldust. Oma kandidatuuri esitasid treener ja endine tippujuja Andres Olvik (30), Tartu Ujumisklubi juhatuse liige ja treener ning Tartu Ülikooli õppejõud Janno Jürgenson (37), Barcelona olümpial võistelnud endine ujuja Ilmar Ojase (43) ja Brasiilia juurtega hetkel Floridas ujumistreeneri ametit pidav Guilherme Goncalves Ferreira (33).

Eesti Ujumisliidu president Karol Kovanen usub, et peatreeneri roll Eesti tippujumise arendamisel ja tulemuste parandamisel on vajalik. “Ujumisklubid teevad head tööd, meil on korralik vundament olemas, kuid rahvusvahelises absoluuttaseme konkurentsis võistleme teiste maade tipptreeningkeskustega, mis on riiklikult rahastatud ja mille kasutuses on parim teaduslik oskusteave. Üksikul Eesti spordiklubil on selles rahvusvahelises võiduajamises väga keeruline tempos püsida. Oluline on klubide omavaheline koostöö ja teaduse ning vajadusel rahvusvaheliste spetsialistide kaasamine” sõnas Kovanen.

Presidendi hinnangul on oluline, et uus peatreener on inimene, kes suudab eri osapooled tervikuks liita: “On oluline, et koondise peatreener teeks head koostööd sportlaste, klubide ja kõikide teiste osapooltega ja et ta suudaks meie praegustele ujumistreeneritele tuua lisaväärtust, korraldada koostöös liidu juhatusega need vajalikud tugiteenused, mis klubi tasandil üle jõu käivad.“ sõnas Kovanen.

Eesti Ujumisliit valib uue koondise peatreeneri pärast 1. oktoobril toimuvat treenerite üldkogu, olles ära kuulanud kõikide treenerikandidaatide programmid ja ettepanekud.

Peatreeneri konkursi tingimused