Ujumisel üle Väikese Väina püstitati osalusrekord


ujumine
ujumineFoto: Jassu Hertsmann

Tänavu 21. korda peetud Väikese Väina avaveeujumisest võttis osa koguni 152 ujujat. Ujuti Vahtna sadamast Muhumaalt Saaremaale Orissaare Jahisadamasse.

Distantsi pikkus oli orienteeruvalt 2290 meetrit. Nobedaimad ujujad jõudsid finišisse vähem kui poole tunniga. Kiireim mees oli Andres Olvik klubist Kalev, ajaga 27 minutit ja 58 sekundit ning kiireim naine oli 14-19 aastaste vanuseklassist Margaret Markvardt klubist TOP, ajaga 33 minutit ja 6 sekundit.

Parim Orissaare mees oli Taavi Vesiaid (49.02), kes sai üldarvestuses 77. koha. Parim Orissaare naine Saara-Triinu Hanso läbis distantsi 55 minuti ja 29 sekundiga ning oli üldarvestuses 114.

Kiireimat meest ja naist autasustati Saaremaa Seppade poolt välja pandud rahalise auhinnaga. Iga kategooria parimale anti välja medal ja karikas, teist ja kolmandat kohta autasustati medaliga. Eriauhinna pälvisid ka parim Muhu mees ja parim Muhu naine, kelleks olid Kaupo Tüür ja Viiu Juurik.

Orissaare Sport tänab kõiki osalejaid suurepärase võistluse eest. Eriline tänu võistluse korraldajatele ja kohtunikele Peep ja Asta Keskülale.