Ujumise EMV teisel päeval jagati välja 16 meistritiitlit

 (1)
Ujumise EMV teisel päeval jagati välja 16 meistritiitlit
Andres OlvikFoto: Rauno Volmar, Eesti Päevaleht

Tartus jätkuvate Eesti meistrivõistluste teisel võistluspäeval jagati välja 16 meistritiitlit.

Naiste 50 meetri seliliujumises võitis oma esimese meistritiitli Valeria Mihhailova (Nelja Ratsu Klubi) ajaga 31,20. Kätlin Sepp sai 4 sajandikku nõrgema aja.

Meeste samal alal oli kiireim Ralf Tribuntsov (Audentese SK) 27,29-ga.

Naiste 200 meetri selilujumises võttis kindla võidu Kätlin Sepp, kui läbis 4 basseini pikkust 2.21,90-ga.

Meeste 200 meetri seliliujumises ei olnud vastast Andres Olvikule, kes lõpetas ajaga 2.06,41.

Naiste 200 meetri kompleksujumises sai ajaga 2.25,79 võidu Maria Romanjuk (SK Garant).

Kristjan Jürisoo (TOP) sai 200 meetri kompleksujumises meistrikulla kaela tulemusega 2.11,30.

Naiste 200 meetri vabaujumises pidasid maha tulise duelli Tess Grossmann (TOP) ja Anastasia Kurdjukova (St. Peterburgi Raduga). Lõpumeetritel suutis Grossmann siiski oma konkurenti edestada 15 sajandiksekundiga – ajad vastavalt 2.12,77 ja 2.12,92.

Ka meeste 200 meetri vabaujumine kujunes põnevaks, kui finiši poole tulid praktiliselt võrdselt Pjotr Degtjarjov (TOP) ja Pavel Narõskin (Ujumise SK). Võidu võttis Pjotr Degtjarjov 1.56,07-ga, Pave Narõskin sai ajaks 1.56,49.

Naiste 200 meetri rinnuliujumises tuli Eesti mesitriks Maria Romanjuk ajaga 2.41,22. Meeste 200 meetri rinnuliujumises ei olnud vastast Vadim Romanovile (Kalevi Ujumiskool), kes sai kindal võidu ajaga 2.22,23.

Naiste 200 meetri liblikujumises võitis meistrikulla Eesti kõigi aegade viienda tulemusega 2.20,71 Laura Tolmats (Tartu UK).

200 meetri liblikujumise Eesti rekordiomanik Pavel Narõskin võttis võidu 2.09,33-ga.

Naiste 4x200 meetri vabaujumises oli võidukas Audentese SK naiskond ajaga 9.03,08. Meistrikullad riputati Gerda Paki, Karen Vapperi, Sirli Lindorgi ja Maria Harutjunjani kaela.

Meeste samal alal olid kiiremad Kristjan Jürisoo, Herol Marjak, Martin Laid ja Pjotr Degtjarjov, kes tagasid TOPi Ujumisklubile võidu ajaga 8.01,94.

Naiste 4x100 meetri kombineeritud teateujumises sai Audentese SK naiskond võidu ajaga 4.32,77. Siin ujuti järjestuses Sirli Lindorg, Karen Vapper, Gerda Pak ja Maria Harutjunjan.

Meeste 4x100 meetri kombineeritud teateujumises olid esimesena finisis Kalevi Ujumiskooli võistkonna mehed 3.53,42-ga. Võistkonnas ujusid Andres Olvik, Vadim Romanov, Daniel Pälling ja Oleg Solovjov.