Ujumise Eesti meistrivõistlustel on stardis kogu paremik

 (1)
Fotod Kregor Zirgist ja Martin Allikveest
Kregor Zirk.Foto: Taavi Sepp

20.-22. detsembrini toimuvad Sõle ujulas uue formaadiga Eesti lühiraja meistrivõistlused, mille raames toimuvad hommikuti eelujumised ja õhtuti finaalid.

Eesti meistrivõistlustel on stardis palju Eesti tippujujaid. Maria Romanjuk, Martin Allikvee, Daniel Zaitsev, Kregor Zirk ja Margaret Markvardt, kes tulid just Hiinas toimuvalt MMilt on stardis ka Eesti meistrivõistlustel. Lisaks neile on kodumaal stardis ka USAs elav ja õppiv Kertu Ly Alnek.

Sellel aastal viiakse võistlused läbi eelujumiste ja finaalidena:
• 50 m ja 100 m distantsidel toimuvad A ja B finaalid
• 200 m distantsidel toimuvad A finaalid
• 400 m, 800 m ja 1500 m distantside kiiremad vahetused ujutakse õhtustes osades

Eesti lühiraja meistrivõistlused toimuvad 25 m ujulas 6-osalisena:

1. osa N, 20. detsember kl 09.30 (soojendus 08.30):

Seotud lood:

50 m vabalt
200 m selili
100 m rinnuli
400 m vabalt – nõrgemad vahetused
100 m liblikat
200 m kompleksi
4×50 m kombineeritult

2. osa N, 20. detsember kl 17.30 (soojendus 16.30):

50 m vabalt – A ja B finaal
50 m vabalt (paraujumine)
200 m selili – A finaal
100 m rinnuli – A ja B finaal
400 m vabalt – kiirem vahetus
100 m liblikat – A ja B finaal
200 m kompleksi – A finaal
4×50 m vabalt (segavõistkonnad)

3. osa R, 21. detsember kl 09.30 (soojendus 08.30):

100 m vabalt
50 m selili
200 m rinnuli
200 m liblikat
1500 m vabalt M – nõrgemad vahetused
100 m kompleksi
800 m vabalt N – nõrgemad vahetused
4×100 m kombineeritult – finaal

4. osa R, 21. detsember kl 17.30 (soojendus 16.30):

100 m vabalt – A ja B finaal
50 m selili (paraujumine)
50 m selili – A ja B finaal
200 m rinnuli – A finaal
200 m liblikat – A finaal
1500 m M vabalt – kiirem vahetus
100 m kompleksi – A ja B finaal
800 m N vabalt – kiirem vahetus
4×100 m vabalt

5. osa L, 22. detsemer kl 09.30 (soojendus 08.30):

50 m liblikat
200 m vabalt
100 m selili
400 m kompleksi – nõrgemad vahetused
50 m rinnuli
4×50 m vabalt – finaal

6. osa L, 22. detsemer kl 17.30 (soojendus 16.30):

50 m liblikat – A ja B finaal
50 m liblikat (paraujumine)
200 m vabalt – A finaal
100 m selili – A ja B finaal
50 m rinnuli – A ja B finaal
400 m kompleksi – kiirem vahetus
4×50 m kombineeritult (segavõistkonnad)