Mullune Eesti parim naissportlane Triin Aljand noppis kaks kuldmedalit. Kroolisprindis esikoha toonud aeg 24,55 taganuks talle finaalipääsme ka äsjasel MMil, kus 27aastase sportlase etteaste nurjas külmetushaigus. 50 m liblik-ujumises sai ta esikoha 26,21ga.

Viimati viis aastat tagasi Eesti meistrivõistlustel startinud Martin Liivamägi osales nüüd kõrvalaladel, kuid näitas ilusaid tulemusi. 200 m rinnuli distantsil viinuks tema võiduaeg 2.08,74 EMil finaali, 200 m liblikujumises jäi Eesti rekordist 1.59,82 puudu vaid 0,26 sekundit.

Hiljutisel EMil poolfinaali jõudnud ja kuus Eesti juunioride rekordit püstitanud Ralf Tribuntsov võitis eile kolm kuldmedalit. 50 m ja 100 m selili distantsil edestas ta Eesti rekordimeest Andres Olvikut ning 200 m kroolis uuendas juunioride rekordit – 1.49,87.