Tribuntsov pääses seliliujumises Eesti rekordiga poolfinaali


Tribuntsov pääses seliliujumises Eesti rekordiga poolfinaali
Foto: Eesti Ujumisliit

Iisraelis Netanyas toimuvatel lühirajaujumise Euroopa meistrivõistlustel püstitas Ralf Tribuntsov 50 meetri seliliujumises uue Eesti rekordi 23,72 ning pääses eelujumiste seitsmenda kohaga poolfinaali.

Senine tippmark 23,90 oli samuti Tribuntsovi nimel ning püstitatud kaks aastat tagasi Herningis.

Poolfinaal ujutakse kell 17.38.

"Nipet näpet jäi parandada, aga hommikuks käib kah. Igaks juhuks panin siiski all out," kommenteeris Tribuntsov.

Endri Vinter sai 46 mehe seas ajaga 25,18 43. koha.

Maria Romanjuk võistles 200 meetri rinnulidistantsil ja sai 27. koha ajaga 2.31,35. Neiu isiklik rekord on 2.27,10.

Romanjuk ise EM-il ujutud aegadega rahule ei jää, kuid kinnitab, et paneb põhirõhu just olümpia A-normi täitmisele. "Ma tahan alati kiiresti ujuda, aga siin ei olnud minu ajad ajad kõige paremad, sellepärast olen pisut kurb. Samas on meie põhiline ettevalmistus just olümpianormide täitmiseks Londoni pikaraja EM-il. Praegu on meil olnud väga tugevad treeningud. Tavaliselt võtame koormuse alla kaks nädalat enne peavõistlusi, aga nüüd proovisime üks nädal, et mitte pikaraja treeningtsüklit päris ära lõhkuda. Mul on tunne et see minu jaoks päris ei piisanud ja olin siin väsinud, võib öelda et võistlesin koormuse pealt. Aga ma väga loodan, et see tasub ära ja saan ära ujuda olümpianormid. See oleks mu unistus," rääkis Romanjuk.

Kell 10.40 hüppab vette meie 4x50m kompleksujumise teatemeeskond koosseisus Ralf Tribuntsov, Martin Liivamägi, Daniel Zaitsev ja Pjotr Degtjarjov.